1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді побачила світ нова книжка Юлії Драгун "Ой віночку з барвіночку"

20.11.2017 18:05 Культура

У видавництві «Патент» вийшла друком чергова книжка Юлії Драгун «Ой віночку з барвіночку» (2017). Попри те, що писати почала вже в зрілому віці вона досягла неабияких успіхів.

У видавництві «Патент» вийшла друком чергова книжка Юлії Драгун «Ой віночку з барвіночку» (2017). Попри те, що писати почала вже в зрілому віці вона досягла неабияких успіхів.

У новій книжці подано п’єси Юлії Драгун в яких описані стародавні Новоселицькі вечорниці, колядування й вінчування, весільний обряд та інші фольклорні дійства, які відбувалися у селі традиційно протягом багатьох десятиліть і стали невід’ємною складовою нашої культури. До збірки також увійшли коломийки, записані авторкою з уст своєї матері, бабусі та односельців.

У збірнику вміщено чимало коломийок про кохання, яке розцвітає тихо і скромно, бо ж цвіте з внутрішньої потреби. Воно світле, цнотливе, сором’язливе. Дівчині співати хочеться від того, що вона зустріла того, хто звернув на неї увагу. Хто ласкаво дивився на неї, говорив ніжні слова. З коломийок, записаних Ю.Драгун, коли до дівчини прийшла любов, то створює собі ідеальний образ коханого в своїй душі і любить не так живу людину, як той образ, тобто любить хлопця, створеного своєю уявою. Закохані хотіли б бачити світ, у який не проникла ні краплина брехні, бо вона – це ота найперша цятка іржі, яка вже коли з’явилась, то розростеться і не вгамується, поки все не з’їсть. Чимало є коломийок, у яких один продовжує кохати, а в другого почуття вже минуло, пише провідний методист обласного організаційно-методичного центру культури Володимир Мишанич.

З рецензованої книжки довідуємося, що село Новоселиця на Тячівщині прекрасне як історичною та соціальною самосвідомістю, так і багатством внутрішнього життя, зумовленого гармонійною взаємодією з природою. Тому цілком закономірно для коломийок характерні описи природи, увага до тваринного й рослинного світів, численні порівняння світу людей із природним оточенням. 

Книжка вийшла цікавою, змістовною і потрібною для широкого кола читачів. У цьому неабияка заслуга академіка Академії наук вищої освіти України, досвідченого фольклориста, провідного методиста обласного організаційно-методичного центру культури Івана Хланти, який узяв на себе нелегку ношу – упорядкував, підготував тексти до друку, написав вступну статтю та післямову. 

Нагадаємо, дві мукачівки стали лауреатами фестивалю-конкурсу "Зірка української сцени 2017".

Читайте на ГК:"Спідниці пішли у бій": на Закарпатті жінки  силою відтягували від ТЦК військовозобов'язаного (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Жорсткі вимоги у прикордонній смузі: що вимагатимуть від закарпатців й приїжджих за новими стандартами?
Читайте на ГК:Спецоперація на Закарпатті: 10 учасників потужного угрупування взяли під варту без права на заставу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська