1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатський режисер став лауреатом 30 відзнак за 12 фільмів

06.10.2017 15:18 Культура

Закарпатський кінематографіст і вчений-юрист В'ячеслав Бігун станом на жовтень 2017 року удостоєний вже 30 кіновідзнак на українських і зарубіжних кінофестивалях.

Закарпатський кінематографіст і вчений-юрист В'ячеслав Бігун станом на жовтень 2017 року удостоєний вже 30 кіновідзнак на українських і зарубіжних кінофестивалях.

Стрічки режисера демонструвалися на 28 українських кінофестивалях, здобувши 26 кіновідзнак. На рахунку режисера більше 100 показів, перегляди в 229 державах і територіях, тобто практично в усьому світі. Так маловідомий закарпатець за три роки став одним із найбільш титулованих сучасних українських кінорежисерів. Автора неодноразово відзначали й за популяризацію українського кіно.

Свою першу відзнаку режисер здобув в травні 2014 року за екранізацію оповідання О. Довженка – художній фільм «Мати. В ім'я мільйонів» на кінофестивалі в Естонії, а тридцяту – на Всеукраїнському кінофестивалі «Громадський проектор» у вересені 2017 за стрічку «Дума про сина (Серце мами Гонгадзе)». Образ України, втілений в образі жінки, приніс фільму ще три нагороди: гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Пілігрим» (на чолі з М. Іллєнком), відзнаку за «Кращий фільм про сім'ю» кінофестивалю «Любов врятує світ» та нагороду «Кращій актрисі» (Леся Липчук) на міжнародному кінофестивалі в Канаді.

Найбільш відзначеним фільмом В'ячеслава Бігуна (8 відзнак, з яких 7 – українських) стала стрічка «Найближчі до Бога», – наразі чи не найтитулованіший український фільм про війну. 

Нагадаємо, що В'ячеслав Бігун ― кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтв. Найпродуктивніший український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2015 та 2016 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb). Частину стрічок режисера представлено у вільному доступі.

Нагадаємо, в мережі з'являються жарти про "тихе полювання".

Читайте на ГК:Навіть небо плаче від болю: небесне військо поповнив 20-річний закарпатець (ФОТО)
Читайте на ГК:До уваги жителів регіону: введено особливий режим перебування у окремих зонах Закарпаття
Читайте на ГК:Спецоперація СБУ на Закарпатті: чоловіка викрили у співпраці з країною-агресором та розпалюванні релігійної ворожнечі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська