1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У берегівських Варах розважались і змагались / ФОТО

24.07.2017 08:38 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Після трирічної перерви у прикордонному населеному пункті відбувся традиційний День села.

 “Це стало можливим завдяки нашим спонсорам, зокрема депутатам обласної та районної рад,- наголосив у вітальному слові голова Вар Елемир Шоломон.- Завдяки їх підтримці вдалося підготувати різноманітну й насичену програму, запросити багатьох поважних гостей.”

Привітати варівчан приїхали заступник губернатора краю Віктор Мікулін, члени обласного “парламенту” Чаба Пийтер та Міклош Товт, заступники голів районних рад і РДА Ласло Горват і Ференц Бімба, консул Угорщини в Берегові Ангела Лукач, єпископ Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан, інші.

“Ми раді, що в населених пунктах краю підтримуються й множаться народні традиції, зберігаються національні надбання,- акцентував у своєму виступі Віктор Мікулін.- Подібні свята допомагають згуртовувати громади в єдине ціле, сприяють формуванню колективу однодумців.”

Учасників дійства тепло вітали один з меценатів свята Чаба Пийтер, заступник голови РДА Ференц Бімба, голова УМДС Ласло Зубанич, очільник місцевого осередку КМКС Кароль Беркі.

“15 років тому в подібних зібраннях не було потреби,- зазначив останній.- Люди охоче спілкувались одні з одним, спільно вирішували проблеми. А тепер, коли світ живе у прискореному темпі, ми часто проходимо мимо наболілого, мало звертаємо уваги на ближніх. Тому такі свята як День села надають можливість знову відновити дружні стосунки між односельчанами, довіру між ними.”

Культурна програма розпочалась з виступу мажоретів місцевої школи мистецтв, яких на сцені змінили юні танцюристи з сусідньої Чоми – вихованці колективу “Бокрета” виконали запальний угорський чардаш. Заполонили глядачів солов’їним співом солістки Кітті Пийтер та Дора Галас, які потім неодноразово повертались на подіум. Оплески зірвали також хореографічні композиції в інтерпретації учнів Варівської ДШМ.

Кульмінацією свята став виступ популярного гурту FGH під керівництвом Ласло Галаса – начальника відділу культури Берегівської РДА. Назва ансамблю складається з початкових літер прізвищ його учасників. Перша – дівоче прізвище милої солістки колективу Тетяни Фущич. У неділю вона знову порадувала варівчан та їх гостей вишуканими піснями.

У перервах між виступами аматорів учасники свята розважались їздою верхи на коні та маленькому поні, на численних атракціонах, змагались з різних видів спорту на місцевому штучному газоні. Напруженими виявились поєдинки з міні-футболу, в яких взяли участь 5 команд. Зрештою, перемогу здобули спортсмени з сусіднього Голалбора: “Карпатгаз” у трьох матчах переміг, а один звів у нічию.

Свято завершилось яскравим феєрверком.

Нагадаємо, вчора у Воловці гуляли на Фестивалі коломийки.

Читайте на ГК:Допомога переселенцям: Уряд Угорщини зробив ще одне спрощення для українських біженців
Читайте на ГК:В Угорщині затримали українця, що перевозив 32-ох нелегалів із Сирії
Читайте на ГК:На митниці "накрили бус" з товаром на понад 87 мільйонів гривень(ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська