1. Головна
  2. >
  3. Культура

На Світовому конгресі шукали нові рішення проблеми русинів Закарпаття / ВІДЕО

2370
Культура Закарпаття

Численні звернення та різного роду резолюції щодо визнання підкарпатських русинів окремим етносом за багато років уже набили оскомину.

На Світовому конгресі шукали нові рішення проблеми русинів Закарпаття / ВІДЕО

Їх уперто не чує українська влада, замовчує або ж надто кволо на них реагує Євросоюз, результату як такого немає.

І зараз дане питання продовжує залишатися одним з головних завдань Світового русинського конгресу, зазначив у своєму звіті на нещодавньому форумі у хорватському місті Осієк керівник цієї найбільшої міжнародної організації русинів Штефан Лявинець.

Та в умовах тотальної глобалізації потрібні нові підходи задля збереження культури й етносу малих народів.

Європейці вважають, що визнання русинів Закарпаття національною меншиною належить до компетенції держави Україна, яка не є членом Європейського парламенту,- каже професор Ягеллонського університету, польська русинка Олена Дуць-Файфер. -Тому більш продуктивно було би це питання ставити в розрізі асиміляції, якої зазнають русини не тільки в Україні, але і в інших країнах, де вони компактно проживають. Тоді є більше шансів, що на нього відреагує Європарламент.

Цю думку Олена Дуць-Файфер висловила з трибуни 14-го Світового конгресу русинів.

Нагадаємо, про необхідність нових підходів у визначенні статусу підкарпатських русинів наголошував також керівник закарпатської делегації Микола Бобинець, говорили про це й інші делегати.

Свою думку з приводу русинської проблематики на Закарпатті висловив і гість Конгресу, депутат ВР України VII скликання Іван Бушко.

Наразі у відео подаємо коментарі делегатів та гостей Конгресу.

Нагадаємо, враженнями від роботи 14-го Світового конгресу русинів поділилися його делегати та гості / ВІДЕО

Читайте також : Закарпатець переміг у першому турі кастингу за крісло голови Світового русинського конгресу та У Хорватії розпочав роботу 14-й Світовий конгрес русинів / ФОТО.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber