1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Закарпатті книжкою вшанували пам'ять найбільшого українського казкаря Юрія Баняса / ВІДЕО

22:49, 03 Серпня 0 Культура uliytest

У селі Бороняво на Хустщині презентували книжку «Казки та легенди з-під Хустського замку».

Репрезентативний збірник уміщує 210 народних творів, записаних від місцевого казкаря Юрія Баняса. 

-Такої великої кількості казок від однієї людини досі не записували ніде в Україні та навіть у Європі,- розповів на презентації відомий дослідник-фольклорист, академік Іван Хланта. – Без сумніву, Юрій Баняс – найбільший  казкар кінця минулого століття і сучасності. 

Твори з уст боронявського казкаря Іван Хланта записував продовж шістьох тижнів ще в 1982 році. Та лише зараз, завдяки спонсорам, вдалося їх надрукувати. 

Варто зазначити, що за життя Юрій Баняс  працював ланковим та бригадиром-садівником у колгоспі. Про його талант мало хто довідувався, хіба  сусіди на присілку Кіреші та діти, яких мав аж дев’ять. 

На презентацію збірника до сільського клубу в Бороняві прийшли два сини казкаря Михайло та Юрій, дочка Тетяна, внуки, правнуки, його односельчани, колишні друзі, колеги по роботі. Були й гості з Ужгорода, Виноградова, Хуста. 

 А от сільська інтелігенція чомусь проігнорувала зустріч. Хоча постать найбільшого в Україні та Європі казкаря Юрія Баняса заслуговує всілякої пошани та  уваги.  Адже вона може стати справжньою родзинкою, яка притягатиме до Бороняви  сотні і тисячі небайдужих до народної творчості людей, туристів із усіх куточків світу. 

 От тільки чи зуміє скористатися цим унікальним шансом місцева влада? 

Більше дивіться у ВІДЕО. 

Читайте на ГК:Виноградівщина попрощалася із військовим 128-ї бригади Золтаном Балажем / ВІДЕО
Читайте на ГК:На тротуарах у центрі Виноградова кришиться плитка / ВІДЕО
Читайте на ГК:Вперше на Закарпатті відбудеться свято «День мисливця»
Стрічка
Система Orphus