1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Міжгірський фестиваль “Рекітське сузір’я” прокладав міст миру / ФОТО

17.07.2016 10:10 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Львівщина, Тернопільщина, Житомирщина, Буковина, Волинь… Це далеко не весь перелік географічних місць, звідки прибула молодь.

Числові забобони не підтверджуються: за рахунком ХІІІ Міжнародний фестиваль “Рекітське сузір’я”, на якому на Міжгірщині демонстрували свої таланти юні поети, прозаїки, журналісти, митці малюнку, художнього фото, авторської пісні та літературно-мистецької композиції, і цього разу виявився успішним як в організаційному плані, так і вияві великої кількості обдарованого підростаючого покоління.

З-поміж них була і масова делегація з Донеччини - міст Бухмут та Слов’янськ. Саме їм закарпатці передали естафету миру, яку вони з врученими смолоскипами понесли на рідну землю, де зараз проходить неоголошена війна. Діти прагнуть спокою, щоб жити і творити на благо своєї Вітчизни, прокладаючи на фестивалі символічний ІІІ Міст Миру. Молодіжний форум мав як девіз “Україно-мати, ми твої діти! В мирі і щасті хочемо жити, творити”, так і нове гасло “Вогонь Франка не згас: він горить у нас”, бо він проводився у 160-річчя народження видатного українського письменника та 100-ліття його смерті. З цього приводу чимало учасників зльоту-конкурсу присвятили Великому Каменярю свої твори, висловивши йому свою шану і любов.

Львівщина, Тернопільщина, Житомирщина, Буковина, Волинь… Це далеко не весь перелік географічних місць, звідки прибула молодь. Всі без винятку приїжджі були вражені верховинською гостинністю і, безумовно, чарівною красою Міжгірщини.

Сюди вже завітала в сьомий раз, тобто починаючи з першого класу, - щиро ділиться своїми враженнями 13-річна дівчина з Полтави Катя Малюга. – Манить мене цей дивовижний край не лише тим, щоб себе показати у мистецтві фото та малюнку – тут так прекрасно, що я щораз набираюся енергії синьогір, яка допомагає мені постійно творчо вдосконалюватися. А ще за гостювання у цьому мальовничому куточку я постійно знайомлюся з новими колегами-конкурсантами, які стають моїми друзями.

Співрозмовниця додає, що незважаючи на свої захоплення, все-таки мріє в майбутньому стати флористом. В унісон її мовила і землячка-ровесниця Катя Горголь, бо чергова подорож у Карпати принесла її душевну насолоду, як і сам фестиваль, котрий сприяв творчому розвитку.

Під час фестин діти мали можливість глибше пізнати красу як самої Міжгірщини, так всього Закарпаття завдяки екскурсійним мандрівкам. Зокрема, відвідували славнозвісне Синевирське озеро, водоспад Шипіт, музейну Колочаву, побували на Мукачівщині, де мали змогу побачити древній замок Паланок, а на Хустщині їхню увагу, скажімо, полонила сироварня…

Всілякими заходами був насичений черговий фестиваль. Окрім конкурсів, у його програму входили творчі зустрічі, тренінги, майстер-класи під керівництвом досвідчених фахівців, приміром, Василя Вовчка, Володимира Тарасюка, Тетяни Кривашапки, Ангеліни Оборіни, тетяни Балагури, Наталії Кічуп-Лемех, Людмили Райчук…

Зрозуміло, що всі з нетерпінням очікували результатів конкурсів у семи номінаціях. Гран-прі цього разу здобули: в поезії -- Наталія Граб (Полтава), прозі – Андрій Даркович (Полтава), художнє фото – Павло Добровольський (Кузнецовськ), авторська пісня – Дар’я Гузинець (Мукачево). В галузі журналістики найкращою визнана газета “Гімназист” (Кузнецовськ), а в літературно-мистецькій композиції лаври здобув місто Ужгород. Випав успіх і на долю господарів – міжгірчанка Любов Масляник здобула грошову премію за малюнок. Перші місця присуджено: поезія – Анна Луб’янецька (Полтава), Софія Ходань (Ужгородський район), Юлія Симак (Червоноград); проза – Едуард Пелих (Полтава), Анастасія Алексин (Виноградів), Олександр Лисенко (Кузнецовськ); журналістика – Влада Саковець (Кузнецовськ), газета “Міжгірський ліцеїст”, проект “Роза вітрів” (Бахмут); малюнок – Інеса Денисенко (Полтава), Каріна Чараєва (Ужгород), Вероніка Липей (Міжгір’я); художнє фото – Микола Пуха (Кузнецовськ), Оксана Маркович (Ужгород), Анастасія Левківська (Теплодар); авторська пісня – Анастасія Котенко (Полтава); літературно-мистецька композиція – місто Біляєвка (Одеська область). Вперше присуджувалася іменна грошова премія імені Наталки Петренко – колишньої учасниці фестивалю “Рекітське сузір’я”, котра, як не боляче жаль, у ранньому віці пішла з життя із-за хвороби. За цього дебюту лауреатом веб-порталу МАЛіЖ стала Ольга Бучек. Всі як один юні учасники фестивалю отримали грамоти під гучні овації публіки. У нагороду кращі з кращих отримали подарунки, а хто здобув гран-прі від департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації удостоївся планшетних комп’ютерів.

За урочистого закриття фестивалю минулого недільного дня з сцени линуло багато похвальних слів на адресу його організаторів і партнерів, зокрема, міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО, громадської організації “Міжнародна академія літератури і журналістики”, обласної та районної влад. Особливо великий букет подяк заслужено пожинав Василь Тарчинець журналіст і письменник, який родом з Міжгірщини – села Рекіт (зараз проживає у Львові). Недарма його ласкаво величають хресним батьком творчої молоді, бо саме він засновник МАЛіЖу, ініціатор цього фестивалю, який з року в рік докладає титанічні зусилля, щоб у творчості розвивалися юні митці. Закономірна вдячність висловлювалася і Василю Маринцю, директору Міжгірського професійного ліцею, заслуженому працівнику освіти України. Саме очолюваний ним навчальний заклад вже поспіль восьмий раз на високому рівні приймав конкурсантів з різних куточків країни.

Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ. Фото автора.

Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у вогняну паску: відомі деталі рятувальної місії (ФОТО)
Читайте на ГК:Залишилися без даху над головою: масштабна пожежа охопила дах будинку закарпатців (ФОТО)
Читайте на ГК:"Спалилися на гарячому": на Закарпатті під приціл правоохоронців потрапили двоє злочинців (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська