1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У хустському Вишкові представили унікальні твори з листя кукурудзяних початків / ФОТО, ВІДЕО

09.03.2015 12:32 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

8 березня у Вишківському будинку культури місцева майстриня Ганна Дикун презентувала краянам першу персональну виставку ексклюзивних виробів із кукурудзяного листя.

Дивовижні експонати жінка почала створювати три роки тому. До того, як і більшість вишківчанок, плела хлібниці, кошики та кухонні підставки. На виготовлення дизайнерських ляльок, оберегів і мініатюрних коників її надихнули власна фантазія та любов до рідного селища.

- Пані Ганна є членом творчого об`єднання "Арт-Вишково". Я запросив її сьогодні представити свою творчість на широкий загал, оскільки майже кожен витвір цієї обдарованої майстрині-художниці можна назвати шедевром, її пластика просто вражає, - розповідає "Голосу Карпат" відомий митець, голова місцевого об`єднання художників та народних умільців Микола Штець. - Авторка не має освіти, але творить душею. Коли працює, здається, над нею літають янголи, які допомагають творити. Виставка унікальна і гідна експонуватися в найкращих столичних залах. Переконаний, це нова перлина Вишкова, яка прославить своїм мистецтвом все Закарпаття.

Сама ж майстриня скромно розповідає про власні доробки. На виставці представила роботи останніх двох місяців, які об`єднала в композиції: "Свято винограду "Човси", "Благослови нас, Боже", "Будні в давні часи у Вишкові". Героями одного з мистецьких ансамблів стали учасники місцевого танцювального гуртка "Тиса". Головне, зізнається авторка, через свою творчість зберегти й продовжити народні традиції та звичаї рідного селища. Загалом, кукурудзоплетінням займається вже десятки років.

- За часів Радянського Союзу у Вишкові був цех з виготовлення сувенірів з кукурудзяного листя, там я і навчилася плести, кілька років працювала. З часом почала займатися цим ремеслом вдома у вільний від роботи час. Не помітила, як хобі переросло в естетично-духовну потребу, - зізнається пані Ганна.

За словами майстрині, найлегше виготовляти ляльки. Дуже копітка робота з кониками - займає цілий день, та воно того варте. Кожен виріб -ексклюзивний та дорогий серцю, бо в нього вкладає частинку душі. Родина підтримує творчу працю Ганни. Чоловік, приміром, заготовляє листя кукурудзи, допомагає з виготовленням конструкцій. Для своїх витворів жінка відбирає м`які листочки біля качана, дотримується всіх правил технології висушування та зберігання сировини. Єдине, як зізнається народна умілиця, копітким є етап фарбування.

Свій секрет та досвід майстриня передає 14-річній онучці Ангеліні, котрій теж до душі таке заняття. Дівчина вже спритно виготовляє дизайнерські ляльки.

- Її роботи захоплюють і надихають, приносять справжню естетичну насолоду. Однозначно, це не сувеніри, а незалежні витвори мистецтва. Майстриня безперечно володіє особистою технікою та авторським стилем, - зазначив на відкритті голова Хустського творчого об`єднання "Митець Верховини" Валерій Дьордяк.

Присутні на виставці митці відзначили, що прадідівське кукурудзоплетіння, яке є давнім народним промислом у Вишкові, поступово переростає в творчі досягнення майстрів. І, можливо, з часом стане не менш знаменитим за інші відомі етнічні техніки декоративно-прикладного мистецтва на кшталт Петриківського розпису, угорської кераміки тощо.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська