1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Всеукраїнський благодійний пленер відбувcя на Міжгірщині

20.10.2014 12:38 Культура Ексклюзив

На Міжгірщині відбувся двотижневий всеукраїнський пленер в рамках проекту “Любов з Карпат за мир на Україні”.

На Міжгірщині відбувся двотижневий всеукраїнський пленер в рамках проекту “Любов з Карпат за мир на Україні”.

У мальовничому на Міжгірщині селі Матачів відбувся двотижневий всеукраїнський пленер в рамках проекту “Любов з Карпат за мир на Україні”. Головним його організатором став місцевий популярний еко-курорт “Ізкі” за особистої підтримки директора туристичного закладу Андрія Бойка, а в ролі партнера виступила компанія художніх матеріалів “Роса”.

За пленеру, що мав статус благодійної акції, пройшла виставка-аукціон картин на підтримку українського війська, зокрема поранених бійців у ході АТО, під час якої отримано виторг у сумі12500 грн. Живописці всі без винятку солідарні в думці, що і мирні пейзажі стануть умовою припинення війни, бо краса врятовує світ від небезпеки. повідомляє кореспондент Голосу Карпат. 

В живопису під відкритим небом взяли участь понад два десятки митців, які приїхали з Києва, Львова, Одеси, Сум, Рівного, Донецька, Дніпропетровська та інших областей України. Натхненно і продуктивно всім працювалося, бо сприяла не тільки одна напрочуд сонячна погода. Гості з мольбертами, більшість яких вперше побували у верховинському краї, безмежно були вражені тутешньою неповторною красою краю за осінньої пори, а ще мали змогу близько познайомитися з самобутнім побутом горян. Особливо милим до душі їм стали також фольклорні перла глибинки, котрі, як щиро зізналася від імені всіх колег член Національної спілки художників України Тетяна Мялковська з Луцька (вона і куратор проекту), з насолодою душевно пропускали через фільтри своєї творчості і виливали соковитою гамою кольорів на полотна. Не кажучи вже про захоплення приїжджих майстрів пензля гостелюбністю міжгірчан, які їх пригощали сиром, бринзою та іншими традиційними стравами верховинської кухні.

"Після завершення даного милосердного проекту у галицькій столиці – місті Львів на глядачів очікує цікава попленерова виставка, а також буде виготовлено каталог робіт, котрий, безумовно, для кожного учасника пленеру стане доброю згадкою про особливо кипуче робоче перебування на чарівній закарпатській землі", сказала Тетяна Мялковська.

                  

загрузка...