1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Міські депутати повторно зняли з розгляду скандальне питання щодо земель колишнього "Ужгородприлада"

07.06.2019 17:43 Кримінал

Йдеться про чергові спроби в обласному центрі Закарпаття поетапно «роздерибанити» з подальшою приватизацією землі промислових заводів, якими користуються останні ще з радянських часів.

Йдеться про чергові спроби в обласному центрі Закарпаття поетапно «роздерибанити» з подальшою приватизацією землі промислових заводів, якими користуються останні ще з радянських часів.

Одним із перших на черзі – завод ПАТ "Модуль М" по вул. Миколи Боб'яка, 15.

На черговій сесії Ужгородської міської ради 30 травня депутати зняли вже вдруге питання щодо передачі п'ятьма частинами території діючого заводу ПАТ "Модуль М" загальною площею майже 6,5 га у користування відповідно п'ятьом підконтрольним приватним організаціям, які ймовірніше є просто фіктивними фірмами-"прокладками". 

Окрім того, на сесії міський голова Богдан Андріїв дав доручення управлінню правового забезпечення міськради виконати зауваження громадськості та колективного звернення спілок учасників бойових дій. А саме, провести виїзне засідання з обстеження території земель заводу і фактичних розмірів розташованого на ній майна, опісля вирішити питання щодо можливості надання частини вивільненої території в користування ветеранам російсько-української війни для будівництва автомобільного СТО, а іншої частини - для нагальних потреб громади.

Як повідомлялось громадськості, цей завод "Модуль М" побудований ще за радянських часів і відомий багатьом як "Ужгородприлад", розташований на березі річки Уж, неподалік гіпермаркету «Епіцентр» та Боздоського парку. 

Згідно поданих документів даний завод промислового типу продав свої окремі невеликі частини нерухомого майна (будівлі, споруди тощо) 5-м «своїм», ймовірно і фіктивним, юридичним особам: ТОВ «ІНВЕСТГРУП К», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-1», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-2», ТОВ «ІНВЕСТГРУП К-3», ПП «Ротор», які і просять міськраду надати земельні ділянки для обслуговування цього «майна».

В більшості із цих юр.осіб співзасновником та кінцевим бенефіціаром є одна і та сама особа – мешканка Угорщини Анжеліка Матяш, яка є кінцевим бенефіціаром (вигодоотримувачем) і даного заводу. 

А одну із найбільших за площею ділянок заводу (2,6 га) планується передати фактично меру Ужгорода - співзасновником однієї із 5 фірм, на які планується оформлення земель, є наближена до Б.Андріїва людина Олександр Данканич.

Це в свою чергу може свідчити про чергову земельно-корупційну схему із «прихватизації» земель громади.

Додатковим підтвердженням є і те, що площа формально проданих будівель не співрозмірна із розмірами земельних ділянок, які планують передати «для їх обслуговування». Для прикладу, згідно пункту 1.9 даного проекту ТОВ «ІНВЕСТГРУП К» пропонується надати дозвіл щодо відведення земельної ділянки площею 2,2700 га, хоча площа розміщеного на ній «нерухомого майна» складає всього декілька десятків квадратних метрів.

Громадський правозахисник Віталій Грегор

Нагадаємо, "Про компанію Gofer Mining Plc ані нам, ані громадськості нічого не відомо", стверджують депутати з Мужієва

Читайте на ГК:Весняне диво на Закарпатті: каштани зацвіли в одному з регіонів області (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді провели екскурсію для поранених військових (ФОТО)
Читайте на ГК:Голови та руки обмотанні залізними канатами: українські археологи виявили шокуючу знахідку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська