1. Новини Закарпаття
  2. >

Шахраї запустили в інтернеті нову схему вимагання, нібито, з розіграшем авіаквитків

03.10.2017 15:45 Кримінал ВАЖЛИВО

Компанія Міжнародні Авіалінії України (МАУ) спростувала свою причетність до акції з розіграшу двох безкоштовних квитків.

Компанія Міжнародні Авіалінії України (МАУ) спростувала свою причетність до акції з розіграшу двох безкоштовних квитків.

Про це повідомило UBR.ua.

"Сьогодні в інтернеті була запущена вірусна, помилкова реклама про те, що авіакомпанія МАУ розігрує безкоштовні квитки через сайт uia-claim.us. Інформуємо вас про те, що інформація абсолютно не відповідає дійсності, а даний ресурс жодним чином не пов'язаний з авіакомпанією МАУ" , - заявили в авіакомпанії.

 Експерти попереджають - акція є звичайним шахрайством і просять користувачів не переходити за посиланням. А якщо перейшли - не проходити ніяких тестів і не надавати доступ до свого облікового запису в соцмережі.

Сайт виглядає дуже підозріло і навіть не намагається імітувати офіційну веб-сторінку МАУ. На першому етапі він пропонує користувачеві відповісти на кілька простих запитань про якість обслуговування в компанії і вартості перельотів. Потім нібито відправляє дані на сервер МАУ, після чого повідомляє про виграш двох безкоштовних квитків. Щоб отримати їх, користувач повинен натиснути на кнопку "поділитися в Facebook", надавши сторінці право публікувати в персональній стрічці повідомлення.

Щоб завантажити ваучер на безкоштовні квитки, користувача просять ввести номер телефону. Таким чином, кажуть експерти, шахраї збирають базу даних номерів з прив'язкою до акаунтів у соціальній мережі. Потім сайт просить надіслати платне SMS-соообщенія на номер 5024.

Крім того, кажуть експерти, шахраї в майбутньому можуть використовувати і іншу схему.

"Фішингові сайти можуть збирати інформацію про користувачів, щоб через якийсь час запропонувати їм фіктивні авіаквитки за дуже низькою ціною. Звичайно, ніяких квитків не існує, ви просто віддасте гроші шахраям. Така схема була дуже поширена в Росії кілька місяців тому", - пояснив керівник компанії "Лабораторія комп'ютерної криміналістики" Сергій Прокопенко.

Читайте на ГК:Електронні повісти надсилатимуть уже з квітня: в уряді відреагували на популярне запитання
Читайте на ГК:Не кожному по зубах: відомо скільки треба працювати в Україні, щоб придбати авто
Читайте на ГК:Сирський виступив із заявою: сьогодні важливий день
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська