Аудитори швейцарської аудиторської фірми SGS дали висновки щодо ДП «Ужліс».
За їхніми оцінками, діяльність Ужгородського лісгоспу не відповідає вимогам трудового законодавства та стандартам лісової сертифікації міжнародної організації Лісова опікунська рада Forest Stewardship Council (FSC).
Аудитори SGS зафіксували й підняли дві основні невідповідності ведення лісового господарства в Ужлісі за стандартом FSC:
1) В Ужгородському лісгоспі не всі працівники проходять відповідне навчання щодо техніки безпеки під час виконання робіт;
2) ДП «Ужліс» не здійснюється моніторинг робіт, які виконуються підрядниками, в тому числі з метою відповідності законодавчим вимогам.
У визначені аудиторами строки лісгосп має усунути ці невідповідності, інакше буде позбавлений сертифікату.
Нагадаємо, 13 березня поблизу Ужгорода, на території Ужгородського лісгоспу стався нещасний випадок: свіжозрубане дерево вбило лісоруба. ІА «Голос Карпат» провела власне розслідування цієї події, яка сталася на території прикордонної зони.
Документи, копії яких отримала редакція Голосу Карпат від керівництва чопських прикордонників свідчать про те, що Ужгородський лісгосп погоджував з ними проведення лісозагосподарських робіт та надавав список своїх працівників для перебування у прикордонній зоні. У списку є і прізвище загиблого. Однак, в ДП «Ужгородське лісове господарство» з самого початку заперечували як приналежність загиблого чоловіка до працівників підприємства, так і проведення будь-яких лісозаготівельних робіт у тій ділянці.
Нашим журналістам вдалося взяти коментар від керівника Ужгородського лісгоспу Василя Кия, який в ході інтерв’ю повідомив, що загиблий чоловік працював у складі лісозаготівельної бригади одного з підрядників Ужлісу, але тільки у 2016 році, і на момент загибелі вже не мав з ним трудових відносин. В той же час, жодного документального підтвердження даній інформації надано не було, так як і не було розкрито ім’я підрядника.
Це дало підстави аудиторам з компанії SGS засумніватись у тому, що загиблий працівник працював на лісосіці у підряді легально. Саме ця компанія минулого року сертифікувала Ужгородський ДЛГ і цього року, одразу після трагедії, здійснила повторну основну оцінку відповідності ведення лісового господарства міжнародним стандартам FSC.
Cертифікат FSC свідчить про відповідність лісогосподарського підприємства світовому стандарту ведення лісового господарства. Отримати даний документ вважається престижним та вигідним для лісозаготівельних підприємств, оскільки він дозволяє вести зовнішньо-економічну діяльність із закордонними замовниками, а також продавати ліс компаніям і підприємцям, які здійснюють експорт деревини та виробів з дерева за межі країни. Але, окрім цих переваг, сертифіковане підприємство повинно дотримуватись і ряду жорстких вимог щодо ведення своєї господарської діяльності. Зокрема це стосується вимог техніки безпеки та охорони праці, що, за висновками міжнародних експертів, і не було дотримано Ужгородським держлісгоспом.
Ознайомитися з повним викладом звіту міжнародних аудиторів можна на сайті FSC.
Читайте також:
- Розділити Україну на три частини? Російський план, що викрила українська розвідка
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?