1. Новини Закарпаття
  2. >

“Цими купюрами ви вже не розрахуєтесь, можете їх викинути”: в Україні банкам та магазинам заборонили приймати деякі гривні

24.03.2024 23:56 Бізнес Актуально

На жаль такі гривневі купюри вже лише кусок паперу не являючи собою ніякої цінності.

На жаль такі гривневі купюри вже лише кусок паперу не являючи собою ніякої цінності.

В Україні банкам та магазинам заборонили приймати деякі гривні. Йдеться про сильно пошкоджені купюри – більш ніж на 55%, пише “The Page”.

Про це повідомив начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков. Вони зазначив, що банкомати іноді не хочуть приймати і абсолютно нові та гладкі банкноти, які потрапили в обмін одразу після емісії.

Однак, як правило, проблеми виникають з "постраждалими" купюрами – з надривами, забрудненнями, пошкоджені вогнем чи водою. Головне, що потрібно знати – більшість із такої готівки можна обміняти. Але тільки якщо "травма" на банкноті займає менше 45% від усієї її площі, а 55% має залишитися цілою.

Громадяни можуть здати такі гроші на обмін – у підрозділах Нацбанку в обласних центрах – у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Харкові чи Хмельницькому. Також послуга доступна в уповноважених банках, які передадуть купюри на дослідження НБУ.

За словами Строчкова, регулятор діє за інструкцією. Потрібна довідка щодо пожежі або іншої надзвичайної події, що призвела до псування платіжних коштів. Є випадки коли досить просто заяви з описом інциденту.

Топменеджер Нацбанку порадив українцям приносити гроші у тому вигляді, в якому вони їх наші та не намагатимуться самостійно роз'єднати купюри. У таких випадках більше шансів, що відшкодуванню підлягає вся сума.

Валерій Строчков підкреслив, що мінімальні суми відшкодування – 1-2 гривні, а максимальна – близько 1,5 млн грн. Гроші перевозили в авто, яке потрапило у ДТП та зайнялося.

Читайте також: Поїздка на автомобілі стане розкішшю?: в Україні подорожчає пальне і шокує вартістю

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська