1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна опинилася в зоні ризику валютної кризи

11.09.2018 13:12 Бізнес

Японські аналітики включили Україну до списку країн, схильних до ризику валютної кризи.

Японські аналітики включили Україну до списку країн, схильних до ризику валютної кризи.

На даний момент ризику валютної кризи схильні сім країн з економікою, що розвивається - Шрі-Ланка, Південно-Африканська Республіка, Бразилія, Пакистан, Єгипет, Туреччина і Україна. Про це йдеться в огляді аналітиків японського Nomura Holdings, передає Bloomberg.

Відзначається, що п'ять з цих держав (крім ПАР і Пакистану) вже переживає валютну кризу або виконують програму Міжнародного валютного фонду.

У найменшому ступені ризику кризи схильні вісім країн, що розвиваються ринків - це Бразилія, Болгарія, Індонезія, Казахстан, Перу, Філіппіни, Росія і Таїланд, повідомляють аналітики банку.

"Враховуючи, що інвестори приділяють більше уваги ризикам ринків, що розвиваються, важливо не об'єднувати всі країни emergency market в однорідну групу. Модель виявила довгий список країн, де ймовірність повномасштабної кризи дуже невелика", - йдеться у звіті.

Аналітики Nomura прийшли до таких висновків, використовуючи модель раннього виявлення валютних криз під назвою Дамокл, яка була розроблена для 30 країн.

В моделі використовуються різні показники, в тому числі валютні резерви, рівні заборгованості, процентні ставки і покриття імпорту.

Зазначимо, за останні два місяці українська гривня девальвувала приблизно на 10% - з 26 гривень за долар до 28,5.

В останні дні на валютному ринку спостерігається невелике зміцнення гривні. Офіційний курс на 11 вересня, встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.

Нагадаємо, що аналітики спрогнозували курс гривні на осінь.

Читайте на ГК:Мобілізацію в Україні посилюють: відомо яким чином в ухилянтів відбиратимуть водійські права
Читайте на ГК:Відремонтують, але не все: відомо яким автошляхам пощастить з ремонтом цієї весни
Читайте на ГК:Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська