1. Новини Закарпаття
  2. >

Мандрівки карпатських «дарів лісу»: на яких ринках Європи можна знайти білі гриби / ФОТО, ВІДЕО

13.10.2017 14:11 Бізнес

Найцінніший їстівний гриб Карпат – білий – сьогодні можна знайти на базарчиках та в маркетах по всьому ЄС.

Найцінніший їстівний гриб Карпат – білий – сьогодні можна знайти на базарчиках та в маркетах по всьому ЄС.

Ефектно і креативно упакований, цей гастрономічний делікатес повністью задовольняє вибагливого тамтешнього споживача.

Цьогорічний грибний сезон порадував любителів тихого полювання великою кількістю цієї лісової смакоти. Окрім того, для найбільш підприємливих грибників, це хороша можливість заробити додаткові гроші. І якщо раніше найпоширенішим ринком збуту були найближчі міста чи придорожні траси, то зараз через оптових перекупників наші «дари лісу» потрапляють значно далі – на базарчики та у маркети країн Європи.

До прикладу ціни в Україні на білі гриби різняться в залежності від місця продажу – чим ближче до столиці, тим ціна вища. На ринках Ужгорода боровики продають за ціною 120 грн./кг. Тоді як у Києві ціна за кілограм сягає 220 гривень. В порівнянні з минулим роком, а тоді за білі просили 120 грн./кіло, вартість зросла більше як на 80%. Зараз за такою ціною пропонують лише підберезовики.

Завдяки своїм читачам, «Голос Карпат» отримав цікаві факти про ціну на білі гриби в італійських місах Генуя і Трієст, а також у Німеччині.

В Генуї за кілограм білих грибів покупці готові викласти 25 євро. Оптові ціни дещо нижчі – біля 20-ти євро за боровик і 15 євро за лисички.

У туристичній Трієсті ціна залежить від класу. Відбірні боровики продають там за 23 євро, трохи нижчі за якістю (судячи з фото причина у трохи невдалій формі грибів) – за 20 євро/кг.

В Німеччині любителям лісових делікатесів за кілограм сушених грибів треба вийняти з гаманця 29 євро. Підприємливі виробники запакували їх в ексклюзивну упаковку і додали рецепти приготування, тим самим зацікавивши вибагливого європейського покупця.

Як бачимо ціни в Україні та Європі суттєво різняться. Тож виникає питання, чому б нашим підприємцям, замість того, аби вивозити гриби за кордон, ще більше не популяризувати тут цей, без перебільшення, національний продукт. Завдяки креативному підходу та вдалій рекламі, білий гриб можна зробити це одною гастрономічною візитівкою.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська