1. Новини Закарпаття
  2. >

Китай може стати світовим лідером з імпорту нафти

23:55, 31 Березня Бізнес uliytest

У лютому — вперше в історії — імпорт Китаєм нафти перевищив 8 млн бар. на добу, залишивши позаду США.

Китай використовує падіння цін на нафту для збільшення обсягу своїх стратегічних запасів.

У цьому році Китай може вперше випередити США і стати світовим лідером за обсягом імпорту нафти. Імпорт нафти в поточному році зросте до 7,5 млн бар. на добу з рекордних 6,68 млн бар., прогнозує Чжун Фулян, віце-президент Unipec, трейдингового підрозділу китайського нафтопереробника Sinopec, найбільшого в Азії, передає РБК.

Світове лідерство з імпорту нафти Китай може досягти не тільки за рахунок зростання зарубіжних поставок — закупівлі КНР сировини в 2015 році зросли на 8,8%, випливає з даних Головного митного управління КНР, але і завдяки зростанню власного виробництва нафти в США, що знижує їх залежність від імпорту.

Китай використовує падіння цін на нафту для збільшення обсягу своїх стратегічних запасів. Пекін також активно вкладає у збільшення нафтопереробних потужностей на тлі зростання попиту на нафтопродукти, які країні доводиться закуповувати за кордоном: зріджений вуглеводневий газ, нафту та мазут. Паралельно з цим Пекін продовжив нарощувати запаси на випадок надзвичайних ситуацій.

Читайте на ГК:Вчені близькі до випуску пігулок від старості
Читайте на ГК:У США пес врятував оленя, яке тонуло / ВІДЕО
Читайте на ГК:Масштабні лісові пожежі досягли Хорватії / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus