1. Новини Закарпаття
  2. >

Навесні хліб в Україні може подорожчати до 10 гривень

06.02.2015 20:37 Бізнес

Вже цього місяця хліб може подорожчати мінімум на 14%. В цілому, за прогнозами Мінагрополітики та учасників ринку, масові сорти хліба в середньому можуть подорожчати до 9-10 і більше гривень.

Вже цього місяця хліб може подорожчати мінімум на 14%. В цілому, за прогнозами Мінагрополітики та учасників ринку, масові сорти хліба в середньому можуть подорожчати до 9-10 і більше гривень.

Плавне поетапне зростання цін вже почалося, просто виробники намагаються його зробити максимально непомітним. Наприклад, ціна буханки житнього хліба і пшеничного з борошна першого сорту (вагою 600-700 гр.) На 20 січня становила 6,75 грн / кг і 7,03 грн / кг, відповідно. А до 30 числа того ж місяця вона піднялася до 6,85 / кг і 7,22 грн / кг.

«Протягом лютого відбудеться ще один стрибок на хліб, тому що у нас вичерпався джерело дешевого борошна», - пояснив «Вістям» гендиректор об'єднання підприємств хлібопекарської промисловості «Укрхлібпром» Олександр Васильченко.

За його словами, основними причинами подорожчання є стрімка девальвація гривні (через неї ростуть внутрішні ціни на пшеницю, прив'язані до світових), а також подорожчали сировина, логістика та електроенергія.

«Пекарі мають всі економічні обґрунтування підвищити ціну на 14%. Ціни на борошно зросли за останні три місяці на 28%, а борошно - це половина собівартості », - зазначив Васильченко.

Пекарі сподіваються, що держава в особі Аграрного Фонду зможе надати ринку більш дешеве борошно зі своїх запасів, яку він закуповував за нижчими цінами минулого року, щоб подорожчання хлібної продукції було не настільки стрімким.

«На сьогодні основним компенсатором у держави є Аграрний Фонд, де є продовольча пшениця, яка закуповувалася раніше за нижчими цінами. При вірному використанні цього фактора, можна збалансувати ціну на хліб », - запевнив генеральний директор компанії « Нібулон » Олексій Вадатурський.

Така сировина з фонду обійшлося б виробникам за ціною приблизно в 3760 грн / т (вищий сорт) і 3520 грн (перший сорт - наймасовіший), у той час, як ринкова вартість борошна в деяких регіонах за останні три місяці перевалила за 5 тис. грн / т.

Тоді, наприклад, хліб, який зараз коштує 6,80 грн, при втручанні Фонду,подорожчав би на 20-40 копійок - до 7-7,20 грн.

"Але проблема в тому, що Фонд приблизно з осені минулого року виділяє сировину із запасів тільки на виробництво самої дешевої продукції - хліб простої рецептури, яким практично ніхто зараз не торгує, тоді як на масові сорти, які становлять 60-70% ринку, воно не йде", зазначив він.

Крім того, фахівці прогнозують, що запаси Фонду теж подорожчають. Так що експерти називають кінцеву ціну в 9-10 грн на хліб в Україні, озвучену Мінагрополітики, цілком обгрунтованою.

«Держава, безумовно, буде намагатися не допустити різкого зростання цін на продукцію цього сегмента, хоча середня ціна пшеничного хліба може зрости до 9-10 грн / кг і вище.Таке подорожчання очікується вже навесні.», - підтвердив фахівець-аналітик інформаційної компанії «ПроАгро» Ярослав Левицький.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська