1. Новини Закарпаття
  2. >

Тисяча облич Закарпаття у Нью-Йорку

01.11.2019 09:07 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

З нагоди святкування 63-х роковин визвольної революції угорського народу 1956-го року закарпатські угорці широко представили культуру, традиції нашого краю у Нью-Йорці та Валлінгфорді.

З нагоди святкування 63-х роковин визвольної революції угорського народу 1956-го року закарпатські угорці широко представили культуру, традиції нашого краю у Нью-Йорці та Валлінгфорді.

Під час проведення тематичних “круглих столів“, відкриття фотовиставки про події в регіоні, виступів народних ансамблів закарпатці намагались донести до американської аудиторії цінності регіону, показати сьогоднішню боротьбу угорської громади регіону за свої права.

Програму підтримали Генеральне консульство Угорщини у Нью-Йорці та Угорський дім у Валлінгфорді.

“Закарпатські угорці в останні роки ведуть непримиренну боротьбу за збереження своєї громади та мови, можливостей навчатись на ній,- наголосила у вступному слові член Європарламенту, берегівчанка Андреа Бочкор.- Бо українська влада методичним звуженням прав національних меншин через мас-медіа виставляє нас ворогами, чужинцями на рідній землі.”

На думку євродепутата, сьогодні влада відійшла до рук політиків, які вже навіть не визнають угорців за націю, а називають їх лише українцями угорського походження. Це боляче для угорської громади Закарпаття, яка протягом ХХ століття проживала у 5 різних країнах і завжди намагалась мирно та в хороших відносинах співіснувати із представниками інших національностей, водночас мужньо відстоюючи свої права й діяла в цьому напрямі, незважаючи на спротив.

“Запрошення до США було почесним,- ділиться думками ректор ЗУІ Ілдика Орос.- Гадаю, в ході програми зуміли відобразити реальну картину нинішнього Закарпаття. Це дуже важливо, бо відчуваємо, що про нас мало знають у США, певну інформацію отримують переважно із преси, яка інколи досить упереджено висвітлює процеси. Сподіваємось, що продемонстроване нами тут запам’ятається, більше того, почуте й побачене передадуть далі не лише угорській діаспорі, а й іншим верствам населення.”

Організатор програми, голова благодійного фонду “Шодро” та художній керівник однойменного фольклорного гурту Еніка Вароді каже:

“Пишаємося, що програму “Тисяча облич Закарпаття” змогли показати не лише в Європі, а й за океаном, де досить мало знають про становище угорців краю, їх культуру, звичаї та традиції. Мета проекту – усунути цю прогалину. Приємно було переконатись, що угорські народні пісні та танці викликали живу заінтересованість у тамтешньої публіки й раділи з того, що з їх допомогою американці більше довідались про наше Закарпаття.”

У рамках програми подіум-доповідь про становище закарпатських угорців провела ректор ЗУІ Ілдика Орос, а краєзнавець Бейла Попович розповів про події 1956 року на Закарпатті. Учасники дійства мали змогу оглянути також фотовиставку Ласло Бочкора “Моє Закарпаття”, де майстер з допомогою світлин продемонстрував визначні місця краю, головні події, що тут відбувались останнім часом.

На завершення глядачі з інтересом познайомились з колоритним виступом фольклорного гурту “Шодро”.

Читайте на ГК:Пологи при свічках та ліхтариках: на Закарпатті медики "екстренки" допомогли народитися на світ 3-м малюкам
Читайте на ГК:Курйозна знахідка на кордоні: електроскутери та сигаретні тайники в авто на митниці Закарпаття (ФОТО)
Читайте на ГК:Можуть бути шкідливими: синоптики попередили закарпатців про небезпеку