1. Новини Закарпаття
  2. >

"Розумна майка": Вчені з нідерландського Універсітета розробили майку, яка може виявляти захворювання легенів

02.10.2019 21:38 Без кордонів

Вчені з нідерландського Універсітета Радбуда розробили "розумну майку", яка буде відстежувати дихання і може використовуватися для моніторингу захворювань легенів людини.

Вчені з нідерландського Універсітета Радбуда розробили

Про це повідомляє портал Naked Science.

"Міжнародна група вчених з медичного центру Університету Радбуда (Нідерланди) розробила розумну майку, яка здатна точно відстежувати дихання і може використовуватися для моніторингу захворювань легенів", - йдеться в повідомленні.

Сам пристрій надсилає дані на мобільний додаток і дозволяє контролювати дихання також у здорових людей, поки вони зайняті своїми повсякденними заняттями.

Як повідомляє портал, розробку назвали "Hexoskin". Її суть у тому, що майка за допомогою вбудованих сенсорів «відчуває», як тканина розтягується, коли грудна клітка людини розширюється і стискається, і використовує ці показники для вимірювання обсягу повітря, яке вдихається і видихається. Крім того, девайс записує частоту серцевих скорочень.

За словами Деніза Манне, лікаря з Університету Радбуда, "розумні майки" вже існують, але вони, як правило, використовуються професійними спортсменами, проте вчені хотіли подивитися, чи здатна ця технологія забезпечити точну і більш практичну альтернативу для вимірювання функції легенів.

"Наші результати важливі, оскільки показують, що пацієнти можуть носити розумну майку кожен день, при цьому точно контролювати роботу своїх легенів", - пояснив Манне.

Як зазначають творці розробки, тепер з'явилася надія, що мільйони хворих зможуть заощадити час на поїздки до лікарні й контролювати своє дихання самостійно за допомогою такої зручної і легкої речі.

Читайте на ГК:У Німеччині відповіли, що буде зі статусом біженців для українців без закордонних паспортів
Читайте на ГК:Стійкі до антибіотиків та лікування: бактерії на МКС мутували в щось, чого раніше не бачили на Землі
Читайте на ГК:Апокаліптичні кадри стали реальністю: міста стали помаранчевими від пилу із Сахари (ФОТО, ВІДЕО)