1. Новини Закарпаття
  2. >

У Римі за проїзд в автобусі або метро можна розрахуватися пластиковими пляшками

12.09.2019 20:38 Без кордонів

У Римі завдяки експериментальній системі екобонусів пасажири можуть отримати квитки на автобус в обмін на пластикові пляшки.

У Римі завдяки експериментальній системі екобонусів пасажири можуть отримати квитки на автобус в обмін на пластикові пляшки.

Система, що дозволяє накопичувати кредити на покупку квитків на автобуси і метро через додатки MyCicero і TabNet, буде діяти протягом одного року на трьох станціях римського метро: Cipro на лінії A, Piramide на лінії B і S. Giovanni на лінії C, інформує видання "Велика Епоха".

За кожну перероблену пластикову пляшку пасажири отримають кредит у розмірі 5 центів. Це означає, що переробивши 30 пляшок можна отримати безкоштовний квиток вартістю 1,50 євро.

Вітаючи нову систему, мер Риму Вірджинія Раггі заявила, що столиця стала першим містом в Італії і одним з перших у Європі, яке виступило з подібною ініціативою, спрямованою на захист довкілля.

Паоло Сіміоні, президент римського транспортного управління ATAC, зазначив, що «тоді як всі говорять про криптовалюту, у нас з'явилася пластикова валюта. Це система, у якій бере участь повторне використання, і, окрім того, ми заохочуємо доброчесну поведінку громадян».

Користь впровадження експериментальної системи

Схеми повернення депозитів (DRS) забезпечують збір одноразових пластикових пляшок, а не просто їхнє викидання на смітник. Таким чином, DRS може зробити істотний внесок у реалізацію майбутньої директиви ЄС щодо одноразового пластику. Окрім того, DRS приносить фінансові та економічні вигоди, які доповнюють екологічну. Наприклад, виробники можуть знизити собівартість, використовуючи перероблені матеріали, що дешевше, ніж видобуток і обробка нових.

У Європі 10 країн вже впровадили схеми повернення вкладів:

  • Хорватія
  • Данія
  • Естонія
  • Фінляндія
  • Германія
  • Ісландія
  • Литва
  • Нідерланди
  • Норвегія
  • Швеція

Найбільш успішним прикладом є Норвегія із вражаючим рівнем переробки: 97% пластикових пляшок.

Також дуже високі результати у Німеччині, адже у неї численне населення і широке охоплення DRS, орієнтованого на скло, пластик (в основному, ПЕТФ) і метал (алюміній) із загальною прибутковістю 98,4%. Систему було впроваджено міністерством охорони навколишнього середовища Німеччини в 2003 році з оплатою 0,25 євро за одиницю сировини (скло, метал або пластик).

Аналогічні проекти здійснюється і в інших країнах, наприклад у Стамбулі (Туреччина) пластиковими пляшками можна оплатити проїзд у метро, а в Сурбаї (Індонезія) за здачу сміття можна отримати знижку на квиток на автобус.

Читайте на ГК:Не зміг подолати Covid-19: помер чоловік, який хворів 613 днів
Читайте на ГК:Українських біженців попереджають про зміни: відомо які нововведення запроваджує одна з країн
Читайте на ГК:Какао б'є нові рекорди: ціни перетнули нову історичну межу