1. Новини Закарпаття
  2. >

Кожен п'ятий українець працював за кордоном і більше не хоче - опитування

13.08.2019 19:03 Без кордонів ВАЖЛИВО

Майже половина наважених виїхати на заробітки українців не хочуть робити це знову через психологічний дискомфорт у зв'язку з віддаленістю від рідних.

Майже половина наважених виїхати на заробітки українців не хочуть робити це знову через психологічний дискомфорт у зв'язку з віддаленістю від рідних.

Кожен п'ятий українець з тих, які тривалий час працювали за кордоном, не хоче знову їхати туди на заробітки. Про це свідчать результати опитування OLX Робота, опубліковані у вівторок, 13 серпня. 

В основному українці не повертаються на заробітки через психологічний дискомфорт, пов'язаний з переїздом і віддаленістю від рідних. Таке обґрунтування надали 42% респондентів. 

Майже третина опитаних відповіли, що у них зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон вдруге, тому що вони почали заробляти достатньо в Україні. Ще 16% зізналися, що в інших країнах не тільки висока заробітна плата, а й витрати на проживання і харчування. 20% розчаровані досвідом роботи за кордоном. 

Незважаючи на те, що майже третина українців після повернення відзначили, що почали заробляти достатньо в Україні, саме низькі зарплати були першою мотивацією до виїзду - 42% респондентів. Далі серед мотивацій йдуть відсутність робочих місць в нашій країні і можливість подивитися світ.

Майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися, отримували за кордоном до 1000 доларів. Ще 18% - до 1200 доларів. Тільки 11% тих, хто не планує повторного працевлаштування, мали 2000 доларів на місяць. У чверті респондентів виникали конфлікти з роботодавцем, з їхнього боку до працівників було негативне ставлення. Інші взаємовідносинами залишилися задоволені. 

Основними напрямками робочої міграції для людей, які зараз вирішили залишитися в Україні, були Польща - 33%, Росія - 35% і Німеччина - 11%. З групи респондентів, які не хотіли б поїхати працювати за кордон знову, майже 15% все ж поїхали б на заробітки в Польщу. З тих, хто хотів мати таку можливість, майже 77% вказали, що це через зарплату і недалеку відстань від України. 

Результати опитування також свідчать про те, що кожен другий українець, який виїхав на заробітки за кордон, а потім не захотів повертатися, працював не за своєю спеціальністю. Майже чверть незадоволених респондентів пропрацювали за кордоном у будівельній сфері.

Друга за популярністю галузь - логістична: переважно, це робота водієм - 17%. Топ-3 закриває виробництво - 15%. Зазначається, що в Україні більшість тих, хто мав досвід роботи за кордоном і не планує повертатися, - це чоловіки із сім'ями (близько 70%) у віці 25-34 і 45-54 років. Семеро з 10 таких працівників проживають у містах.

Рівень освіти у всіх різний: повну вищу має 41% респондентів, середню освіту - 39%. 

"Зараз заробітки за кордоном непопулярні не тільки серед тих, хто працював в іншій країні і оцінив після цього своє матеріальне становище як високе, а й серед респондентів, які вказали, що заледве зводять кінці з кінцями", - свідчать результати опитування.

Читайте на ГК:Що чекає українців після перерахунку пенсій: у ПФУ дали відповідь
Читайте на ГК:Мобілізація по-новому: хто має оновити дані в ТЦК протягом 60 днів
Читайте на ГК:На кордоні України розблокували один з пунктів пропуску