1. Новини Закарпаття
  2. >

Литовські будівництва стали конвеєром для українських заробітчан: на зміну обдуреним їдуть нові працівники

16.10.2018 23:33 Без кордонів

Заробити цілком зіставні гроші можна і на українських будівельних майданчиках, особливо з огляду на те, що і житло, і харчування, і проїзд за кордоном набагато дорожче.

Заробити цілком зіставні гроші можна і на українських будівельних майданчиках, особливо з огляду на те, що і житло, і харчування, і проїзд за кордоном набагато дорожче.

Литовські будівництва стали конвеєром для українських заробітчан: на зміну тим, кого обманули з роботою або зарплатою, приїжджають все нові і нові працівники, повідомило Сегодня.

У Литві "українець" і "будівельник" – майже синоніми. Мало не на кожній новобудові – українські гастарбайтери. Для абсолютної більшості ця робота тимчасова: від декількох місяців до півроку. Темп, в якому доводиться працювати, витримують не всі.

Частина будівельників навіть працюють офіційно, "йдуть" на мінімальну зарплату, при цьому отримуючи доплату в конверті. Роботодавець платить менше податків, а ось робочий часто недоотримує зароблене.

У той же час представники будівельних компаній заявляють, що відмовляють українцям у роботі все частіше.

"Українців приїжджає досить багато, і є невідповідність кваліфікації. Дається випробувальний термін, людина перевіряється, і ми говоримо: або нам підходить, або не підходить ... Знаєте, ми не організація взаємодопомоги трудящим", – говорить Віктор Кулешов, директор будівництва.

Залишившись на чужині без роботи і без зароблених грошей, українці вимагають вже іншої допомоги. Поки вирішенням їхніх проблем місяцями займаються поліція і суди, йдуть до правозахисних організацій на кшталт Caritas.

"У Клайпеді, великому литовському порту, ми знайшли групу з восьми-дев'яти осіб, які тривалий час не отримували зарплати, вони працювали як будівельники. В маленькому занедбаному готелі побачили групу українців, у яких не було що їсти, у них не було взагалі ніяких гігієнічних засобів, вони сиділи у важкій депресії і благали про допомогу ", – розповідає Христина Мішінене, керівник програми Caritas з допомоги жертвам проституції і торгівлі людьми.

Частина цих людей уже повернулася додому, як і ті, хто розчарувався в працевлаштуванні в Литві. Заробити цілком зіставні гроші можна і на українських будівельних майданчиках. Особливо з огляду на те, що і житло, і харчування, і проїзд за кордоном набагато дорожче. А через дефіцит робочих рук на будівництві зарплата в цій галузі в Україні неухильно зростає. І найголовніше – вдома кожен громадянин знаходиться в законодавчому полі.

Читайте на ГК:В Україні провели опитування: відомо скільки чоловіків не готові мобілізуватися
Читайте на ГК:Україна і Чехія підпишуть безпекову угоду: Президент Чехії озвучив, коли це станеться
Читайте на ГК:В НБУ розповіли, коли курс гривні почнуть рахувати у новій валюті
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська