1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

З ГУЛАГу не повернулось на батьківщину 200 тисяч угорців

26.11.2017 11:22 Без кордонів Голос Карпат

Рішенням угорського парламенту 25 листопада відзначають як день пам’яті політичних та інших в’язнів країни, яких після Другої світової війни відправили на примусові роботи в СРСР.

Рішенням угорського парламенту 25 листопада відзначають як день пам’яті політичних та інших в’язнів країни, яких після Другої світової війни відправили на примусові роботи в СРСР.

Саме цієї дати у 1953 році з радянських концтаборів повернулись на батьківщину перші 1500 репресованих. А загалом з ГУЛАГу додому не повернулись 200 тисяч осіб.

Починаючи з осені 1944 року, каральні органи СРСР за підтримки нових угорських партнерів за надуманими обвинуваченнями відправили в радянські табори близько 800 тисяч людей. Частина з них повернулась на батьківщину через 28 місяців примусових робіт, у 1949-му. Проте і вдома на них чекали гоніння. Більшість репресованих звільнились з ув’язнення в 1953 році, після смерті Сталіна. На вшанування їх пам’яті в 1993-му в Будапешті встановили кам’яну стеллу. А в 2015-му уряд Угорщини назвав цей рік роком пам’яті в’язнів, відправлених в СРСР, а відтак продовжили згаданий термін до 25 лютого 2017-го. За цей період проведено ряд заходів, приурочених подіям тих років. Зокрема, відкрито онлайн базу матеріалів про ті репресії. Пам’ятний знак відкрито також на залізничному вокзалі столиці, звідки відправляли людей у табори ГУЛАГу. Про це пише угорський портал Hirado.hu.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська