1. Новини Закарпаття
  2. >

Глава уряду Каталонії Пучдемон натиснув на гальма на самому краю прірви, - Neue Zürcher Zeitung

11.10.2017 12:39 Без кордонів

Глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон оголосив про незалежність республіки, але додав, що поспішати з цим не варто.

Глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон оголосив про незалежність республіки, але додав, що поспішати з цим не варто.

Глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон оголосив про незалежність республіки, але додав, що поспішати з цим не варто. Більшість каталонців виступає проти відділення, і тепер вони можуть сподіватися, що Мадрид в найближчі тижні зупинить місцеву владу, написав у статті на сайті Neue Zuercher Zeitung Уте Мюллер. Вся ситуація з незалежністю Каталонії нагадує автору публікації трагедію затонулого "Титаніка": в той час як в залі для урочистостей продовжує грати оркестр і піднімаються келихи з каталонським шампанським Cava за незалежність регіону, з палуби тонучого лайнера біжать пасажири.

"Рятуйся хто може", - таке гасло сьогодні звучить в Каталонії, - йдеться в статті. - Спочатку це були банки і компанії, які вважали за краще піти з регіону. За ними послідували налякані громадяни, що вишикувалися в довгі черги перед банками в надії вивести свої накопичення в більш безпечні Арагону або Валенсію. Капітан Пучдемон, який виглядає дуже впевнено, став раптом вселяти в людей страх: він не хоче усвідомлювати, що його корабель під назвою "Незалежність" зіткнувся з айсбергом і повільно, але вірно йде на дно ".

"Той факт, що в референдумі за незалежність брали участь лише 42% мають право голосу каталонців, а формування окремої держави незаконно, мало хвилює Пучдемона і сепаратистів з його оточення, - продовжує автор. - Незалежність, навіть якщо це справа далекого майбутнього, буде означати для каталонців вихід з ЄС і єврозони, тобто їм будуть потрібні нові паспорти і, можливо, віза для виїзду за кордон. Але і для цього спочатку потрібно отримати визнання інших держав: поки що про симпатії до каталонським товаришам заявили лише курдські сеп аратісти на Півночі Іраку ".

Пучдемон за відсутності значного парламентської більшості змушений йти на союз з різношерстими політичними силами, "в тому числі з лівими радикалами з CUP, що заявили про намір заморозити банківські рахунки після оголошення про незалежність для запобігання подальшого відтоку капіталу", відзначає Мюллер. Однак авторитарне іспанське держава в особі Маріано Рахоя "в кінцевому підсумку могло б стати рятівником каталонців", йдеться далі.

Спираючись на 155-ту статтю Конституції Іспанії, вимушує норовливі регіони повернутися до виконання своїх обов'язків, Мадрид хоче вберегти Каталонію від незавидною долі. "Але не всі хочуть бути врятованими, - визнає автор. - Пучдемон і його сепаратисти повинні розуміти, що їх пригода закінчиться судом і звинувачення будуть пред'явлені серйозні: зловживання службовими повноваженнями і дії, що суперечать Конституції".

"Набагато важливіше сьогодні знову склеїти розколоте каталонське суспільство. Половина його підтримує незалежність, інша - виступає проти. (...) Примирення зажадає часу і тактичної майстерності. Останнього досі не було помічено ні в Барселони, ні у Мадрида", - резюмує автор.

Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи
Читайте на ГК:Ізраїль заявив, що готовий застосувати атомну зброю у відповідь на атаку Ірану: людство опинилося на порозі ядерної війни
Читайте на ГК:Війська західних країн можуть опинитися в Україні: заява ексспецпредставника США в Україні
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська