1. Новини Закарпаття
  2. >

Враженнями від роботи 14-го Світового конгресу русинів поділилися його делегати та гості / ВІДЕО

18:33, 03 Липня 0 Без кордонів uliytest

Головним підсумком кількаденного форуму в Хорватії стало обрання на демократичній основі керівника Конгресу, а також нового складу Світової ради русинів.

Голос Карпат продовжує публікувати матеріали з головного русинського форуму, який цими днями відбувся у хорватському місті Осієк.

У роботі міжнародного конгресу взяла участь численна делегація із Закарпаття. У ролі гостей присутніми були також ряд інших представників русинського руху краю, запрошені очільником Світового конгресу.

Головним підсумком чергового міжнародного форуму стало обрання на демократичній основі його керівника, а також нового складу Світової ради, прийняття резолюцій щодо становища русинів на Закарпатті тощо.

Важливо зазначити, що вперше кандидатом на посаду керівника Світового русинського конгресу, заснованого ще в 90-і роки, виступив представник від України, голова Крайового общества підкарпатських русинів Микола Бобинець. Як ми вже повідомляли, у першому турі голосувань він переміг своїх опонентів від Угорщини і США, однак у підсумку поступився Штефану Лявинцю, який зумів зберегти за собою керівне крісло.

Наступний Світовий конгрес русинів пройде через два роки у Словаччині.

Наразі подаємо коментарі делегатів і гостей про роботу цьогорічного конгресу.

Дивіться у ВІДЕО.

Продовження коментарів дивіться у наступних публікаціях.

Читайте також : Закарпатець переміг у першому турі кастингу за крісло голови Світового русинського конгресу та У Хорватії розпочав роботу 14-й Світовий конгрес русинів / ФОТО.

Читайте на ГК:Євро різко зріс у ціні - готівковий курс валют 18 липня
Читайте на ГК:Пораненим в АТО закарпатським військовим виділять грошову допомогу
Читайте на ГК:За останній місяць ціни на Закарпатті значно зросли / ВІДЕО

 

Стрічка
Система Orphus