1. Новини Закарпаття
  2. >

Зупинити зменшення угорських громад за кордоном може лише надання їм автономії - Дєрдь Чоті

08:43, 04 Серпня Без кордонів Ексклюзив Автор: Голос Карпат

“Зупинити зменшення угорських громад за кордоном може лише надання їм автономії”, – заявив директор Угорського центру правового захисту нацменшин Дєрдь Чоті.

В Угорщині триває проголошення тематичних років. Так, 2017-ий імовірно буде роком підтримки закордонних угорських родин-господарників, заявив заступник держсекретаря ради Кабінету Міністрів Угорщини Пейтер Сіладі, який відповідає за національну політику країни. Говорив він це в Літньому університеті в Геделеві, де вже вп’яте зібралися молоді правники, студенти й аспіранти юридичних факультетів, щоб обговорити дану проблематику.

У вступному слові директор Угорського центру правового захисту нацменшин Дєрдь Чоті проаналізував становище угорців у Словаччині, на Закарпатті, в Румунії, Хорватії, Словенії та Австрії. На його думку, Словаччина здійснює надто “брутальну й дискримінаційну” національну політику. Доля угорців Закарпаття у значній мірі залежить від загальної ситуації в Україні. Дволикою і брехливою назвав директор національну політику Румунії, яка займається виключно окозамилюванням у цій справі. Найбільш оптимальна ситуація у Воєводині, де триває процес надання угорцям культурної автономії. У Хорватії та Словенії представники угорської меншини “не другорядні громадяни,” а державотворчі особи. Тут певні проблеми виникають суто в адмініструванні. В Австрії двоякі підходи до національних питань. Проте, це не впливає і не впливатиме в майбутньому на становище угорців у країні.

Доповідач відмітив, що в чотирьох регіонах – Закарпатті, Румунії, Словаччині та Словенії катастрофічно зменшується кількість осіб в угорських громадах (між 2001 та 2011 роками згідно з даними статистики їх число тут зменшилось на 600 тисяч чоловік).

“Вихід з даного становища один – надання угорцям справжньої і повної автономії,”- наголосив Дєрдь Чоті.

Насамкінець виступаючий додав, що за автономію треба боротися, але не порушуючи правові норми країни, де проживаєш.

Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: Хмарно з проясненнями, без істотних опадів
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Берегова, Тячівщини, Мукачева та Ужгорода 29 березня 2017 року
Читайте на ГК:«Touch to the PIP IVAN»: житель Косова відзняв вражаюче відео карпатської гори / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus