1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Мукачево та угорський Добош стали містами-побратимами

21:56, 06 Травня Без кордонів

Відповідну угоду про співробітництво сьогодні підписали міський голова Добоша Золтан Кевсегі та Мукачівський міський голова Андрій Балога, який перебуває в Угорщині з робочим візитом.

В складі делегації також начальник управління освіти Катерина Кришінець-Андялошій та директор ЗОШ №3 ім. Ф. Ракоці II Степан Шинк.
Міста співпрацюють в освітній галузі вже не перший рік. Активно контактує ЗОШ №3 ім. Ф. Ракоці II Мукачева з училищем ім. Жужанни Кошут міста Добош. Проводився обмін досвідом між учнями та викладачами освітніх закладів через навчальні поїздки, організовували спільні олімпіади з математики.

У січні під час візиту делегації Добоша в Мукачево було домовлено про підписання масштабної угоди про співпрацю на рівні муніципалітетів. Це вже 14 європейське і 7 угорське місто-побратим Мукачева.

Угода базується на положенні Європейської Хартії про місцеве самоврядування. Йдеться про підтримку культурно-національних об’єднань, мистецьких, творчих колективів, спортивних організацій, закладів освіти та охорони здоров’я.

Сторони домовилися сприяти взаємному культурному обміну, шляхом організації та проведення різних спільних заходів культурного характеру. Буде налагоджена співпраця на рівні органів місцевого самоврядування, Мукачево та Добош спільно братимуть участь в програмах і проектах, що стосуються загального розвитку міст, громадських та неурядових організацій, благодійних фондів та інших установ. Угорці долучатимуть й Мукачево до грантових проектів ЄС, де співучасником буде Добош.

І що найголовніше - домовлено налагодити контакт між підприємствами, підприємцями.

Золтан Кевсегі констатував – партнерство з українським містом для них дуже важливе, повідомила Мукачівська міськрада.

Читайте на ГК:На Мукачівщині сільгоспугіддя оброблятимуть авіацією
Читайте на ГК:На Мукачівщині пройде Чемпіонат України з велоспорту
Читайте на ГК:У Мукачеві обікрали магазин: винесли ковдри, памперси, харчі та хімію
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus