1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Громадянина Угорщини Йожефа Капонью, який працював на ДНР, депортують з України / ВІДЕО

15:53, 18 Квітня 0 Без кордонів vk

В актуальному випуску програми “Спецкор” телеканалу “2+2” показали сюжет про угорського найманця, який поїхав на Донбас відроджувати комуністичну ідею (відео з 07:40 по 11:20).

53-річний Йожеф Капонья приїхав на Донбас через Росію ще восени 2014 року. За його словами, мріяв відродити Радянський Союз. Пройшов курси бойової підготовки, після чого ніс вахту зі зброєю в руках на складах та в місцях розташування одного з корпусів терористів "ДНР", за що отримував близько 5,5 тисяч гривень на місяць, - йдеться у випуску ТСН.

Бахмутський суд, враховуючи, що угорець свою провину визнав, здався добровільно, співпрацював зі слідством, а під час розслідування не було виявлено фактів скоєння найманцем тяжких злочинів – звільнив Капонью від кримінальної відповідальності. Його мають екстрадувати на батьківщину.

"Я служив у якості охоронця, за що одержував 15 тисяч російських рублів щомісяця.За цей час я зрозумів, що в цих республіках немає ідеології, яка спрямована на відродження Радянського Союзу та комуністичного ладу", - пояснив угорець.

Керівник апарату СБУ Олександр Ткачук повідомив, що випадки участі громадян Євросоюзу у роботі на тимчасово окупованій території Донбасу непоодинокі. Зокрема, у ДНР є інтербригада “П’ятнашка”, в якій воюють проти України, у тому числі, і найманці з країн ЄС.

Читайте на ГК:Українські медсестри, які мають завірений в Угорщині диплом, отримують підвищену зарплатню
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: угорський Wizz Air змінює правила провезення багажу
Читайте на ГК:Угорське консульство висловлює закарпатцям співчуття з приводу загиблих на Донбасі героїв

 

Стрічка
Система Orphus