1. Новини Закарпаття

Угорщина продовжила переговори щодо будівництва "Південного потоку"

23.09.2014 23:45 Без кордонів

Про це повідомляє угорське інформаційне агенство МТІ з посиланням на секретаря прес-служби міністра Берталона Говоші.

Про це повідомляє угорське інформаційне агенство МТІ з посиланням на секретаря прес-служби міністра Берталона Говоші.

У понеділок, 22 вересня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та виконавчий директор Газпрому Олексій Міллер обговорили постачання газу в Угорщину на період "оплювального сезону" та продовжили переговори щодо будівництва "Південного потоку" в обхід України.

Про це повідомляє угорське інформаційне агенство МТІ з посиланням на секретаря прес-служби міністра Берталона Говоші.

За даними московського Газпрому, під час зустрічі Орбана і Міллера у Будапешті йшлося про стабільне й надійне постачання природного газу на зимній період та реалізацію газопроводу «Південний потік». Окремою розмовою стало обговорення будівництва газопроводу «Південний потік», яке, за словами Газпрому, просувається у відповідності до початкового плану.

У заяві Газпрому, яка стосується переговорів у Будапешті, зазначено, що наразі в Угорщині проводиться тендер на дослідження впливу на навколишнє середовище, озеленення території тощо в напрямку австрійського Баумгартена. Компанію, яка відповідатиме за впорядкування угорської частини території, планують обрати до кінця жовтня.

За даними Газпрому, перша партія газу, що транспортуватиметься у країни Південної і Центральної Європи, досягне Угорщини у 2017 році. Також було згадано про те, що перші поставки газу, в обхід України, плануються з кінця 2015 початку 2016 року. Завершення побудови «Південного потоку» завершиться у 2018 році і загальна його потужність складатиме 63 млрд кубометрів газу.  

«Південний потік» — російсько-італійський проект системи газопроводів, що мав пройти дном Чорного моря з Новоросійська в болгарський порт Варну в обхід України. Критики в Європі зазначають, що він може не відповідати антимонопольному законодавству в ЄС.