1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Росія звинуватила сусідів Закарпаття у постачанні танків для України

15.08.2014 23:44 Україна

У міністерстві закордонних справ Росії з’явилися коментарі на інформацію угорських ЗМІ щодо підозри у продажі Україні партії танків Т-72.

У міністерстві закордонних справ Росії з’явилися коментарі на інформацію угорських ЗМІ щодо підозри у продажі Україні партії танків Т-72.
У міністерстві закордонних справ Росії з’явилися коментарі на інформацію угорських ЗМІ щодо підозри у продажі Україні партії танків Т-72.


«За інформацією угорської онлайн-газети Hidfo.net, Міноборони Угорщини через якесь „уповноважене агентство“ постачає Україні бронетехніку, що є у нього в наявності, зокрема танки Т-72… Поставки Києву зброї з Угорщини є прямим порушенням юридичних зобов'язань Будапешта в галузі експорту звичайних озброєнь»,
— прокоментувало дану інформацію МЗС РФ, повідомив Корреспондент.нет.

«Поставки Україні зброї з Угорщини є прямим порушенням юридичних зобов'язань Будапешта в галузі експорту звичайних озброєнь, заявили у п'ятницю в МЗС Росії»,
— додано в коментарі.

У російському відомстві нагадали про те, що рішенням Ради ЄС від 8 грудня 2008 року №2008/944/CFSP була прийнята «Загальна позиція» Євросоюзу, «яка оновила і надала юридичну обов'язковість положень Кодексу поведінки ЄС у галузі експорту зброї від 8 червня 1998 року».

Таким чином «Стаття 2 „Загальної позиції“ містить критерії, відповідно до яких постачання зброї вважається неприйнятним для країн ЄС. Так, Критерій №2 наказує усім європейським державам не видавати ліцензію на експорт, „якщо існує очевидна небезпека того, що товар, пропонований для експорту, буде використаний для здійснення репресій всередині країни“. Критерій №3 говорить про те, що держави-члени “не видаватимуть ліцензію на експорт виробів, здатних викликати збройні конфлікти або продовжити їх термін, або які поглиблюють напруженість або конфлікти, що існують у країні кінцевого призначення», — наголошується МЗС Росії в своїх коментарях.

Також в «Загальній позиції» містить критерій, в якому чітко вказано, що держави-члени ЄС «під час розгляду можливості постачання озброєнь враховуватимуть колишню діяльність країни-покупця щодо „дотримання країною її міжнародних зобов'язань, що стосуються, зокрема, незастосування сили, у тому числі в галузі міжнародного гуманітарного права, щодо міжнародних та неміжнародних конфліктів“.

»Усім очевидно, як влада України «дотримується» міжнародного гуманітарного права, обстрілюючи міста і села південного сходу України з реактивних установок залпового вогню, важких гармат, авіаційного ракетного озброєння, не гребуючи використанням і заборонених фосфорних і касетних боєприпасів",
— зазначили в російському зовнішньополітичному відомстві посилаючись на власні інформаційні джерела.

Весь конфлікт розгорівся з того, що 12 серпня угорська онлайн-газета Hidfo.net надала матеріал, у якому зазначалося, що ще 2 серпня жителі невеликого містечка Ніредьгаза начебто зняли ешелон зі старими радянськими танками Т-72, який нібито прямував в Україну. Як стверджувало видання, міністерство оборони Угорщини продало 58 танків через якесь тіньове агентство лише за 10 відсотків від їх ринкової вартості. Причому кінцевому покупцеві, який залишився невідомим, бронетехніка була реалізована вже за ринковою ціною.

Водночас російська сторона, на заяви від офіційної України, НАТО, ЄС та інших організацій про надання РФ військової техніки та зброї сепаратистам Сходу, вже вкотре відкрито заявляє — російська техніка не перетинала кордон з Україною.

Читайте далі:
МЗС Угорщини спростувало інформацію про експорт бойової техніки в Україну