Уже вкотре редакція районного часопису «Новини Виноградівщини» повертається до теми стихійної торгівлі на вузькоколійці. До честі співробітників транспортної...
Тож, знову ж таки, хто і як боротиметься з цією проблемою? Чи, можливо, відповідальні особи махнули на неї рукою? А, може, комусь вигідний стихійний ринок на вузькоколійці? Цікаво, хто там збирає плату за місця з торговців, які, простеливши на землі газети чи шмат поліетиленової плівки, розкладають обабіч колій свій товар? Спробуємо пошукати відповіді на ці питання. Почнемо з міської ради. Заступник міського голови Василь ЦІЦЕЙ прокоментував це проблемне питання так:
– Порядок на вузькоколійці повинна навести «Укрзалізниця». Ця земельна ділянка – в її користуванні. Отож, стихійна торгівля на цій території – питання залізниці. Торік у кабінеті міського голови проводилась нарада, на якій порушувалося це проблемне питання. Були досягнуті домовленості – хто і що робитиме. На жаль, виконання прийнятих на нараді рішень з боку залізниці поки що не реалізоване. В свою чергу, ми готові співпрацювати, але коли є елементарне бажання навести там порядок. Стихійна торгівля розширювалася вже на вул. Борканюка. Звідти її нам вдалося прибрати. Але боротися зі стихійною торгівлею на вузькоколійці – це безпосередні функції «Укрзалізниці».
За коментарем ми звернулися також до начальника залізничної станції Виноградів Ужгородської дирекції залізничних перевезень Владислава МАРФУТІНА:
– Так, поки співробітники нашої транспортної міліції проводили рейди на території, прилеглій до вузькоколійки, стихійного ринку там не було. А коли там не працюють наряди – люди все одно торгують на тих місцях. Тож з 1 грудня рейди проводитимуться знову. А щодо плати за торгові місця, то ніхто її там не збирає. Це ж стихійний ринок. І боротися з ним потрібно спільними зусиллями. Та й загалом, необхідно відгородити залізничний вокзал (відразу за вузькоколійкою) від території великого ринку. Про це йшлося ще торік на спільній з міською радою нараді. Але поки що у залізниці коштів немає. Ми пропонували встановити бетонну огорожу – міський голова Степан Бочкай категорично виступав проти цього (Наскільки нам відомо, він запропонував встановити декоративний паркан. – Авт.). Зрештою, справа все одно упирається в кошти.
Огорожа, протяжність якої доволі велика, обійшлася б у більш ніж 500 тисяч гривень. Поки що встановити її нема можливості. Але це питання вирішуватиметься – кошти закладені до бюджету наступного року. Тож огорожу все-таки буде встановлено. В іншому випадку там ніколи не буде порядку. Візьмімо, для прикладу, рейди. Тільки-но співробітники транспортної міліції відійдуть на 5-10 метрів від громадянина, котрий торгує в невстановленому для цього місці – просто на рельсах, як він знову розкладає свій товар. Адміністративний вплив на таких людей не дієвий – законодавство недосконале. Ефект від рейдів, начебто, видимий. Але якщо торгові намети ще вдавалося прибрати з території вузькоколійки, то зі стихійним ринком із сільськогосподарськими продуктами боротися важко.
І ось наступного ж четверга я попрямувала на ринок. Стихійна торгівля обабіч колій вузькоколійки – аж вирує. В обідній час покупців не бракує. Тут переважно торгують речами, які вже були у користуванні, і взуттям із «секонд хенду». З одного боку – покупці радіють: де ще можна придбати взуття від 50 гривень? Але раптом звучить гудок локомотива, який рухається вузькоколійкою. «Дівчата! Поїзд!», – кричать продавчині, які розклали свій товар майже «на штреках».
Легендарна «Анця Кушницька» наближається, а всі метушаться, відсуваючи від проїжджої частини свої речі. Користуючись нагодою, фотографую. Раптом молодий чоловік у формі підходить і питає: «Ви щось хотіли?». Відповідаю: «Наша газета вже неодноразово порушує проблему стихійної торгівлі на вузькоколійці. Дасте коментар?». «Ніяких коментарів» – сказав він та попередив: «І фотографувати без відповідного дозволу не можна». Та невже? Навіть не пригадую, коли б хтось забороняв це робити…
Принагідно спілкуюся з людьми, цікавлюся, мовляв, чи сплачують за торгові місця? Ті, товар яких продається із землі, казали: «Ні, ніхто нічого не вимагає». Інші ж, котрі обабіч колій торгують «секондхендівським» взуттям, стверджують, що сплачують, але хто збирає плату – не знають. Виходить, що будь-хто може пройтися вздовж стихійного ринку і зібрати «подать» за торгові місця…
Ганна Кобаль,Новини Виноградівщини
Читайте також:
- З 29 листопада по 2 грудня: про що попереджають закарпатців?
- Такого в Карпатах давно не робили: що незвичайного зробила українка? /ВІДЕО
- Блекаут поза графіком й вітряки ні до чого?: масштабна атака й не відповідність відключень у Закарпатській області
- "Або вони, або я": співробітник ТЦК розповів про реалії мобілізації в Україні та те, що він приховує
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 10150 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 13172 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 6232 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 10148 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1769 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3474 0 Суспільство