Традиційна книга помітно витісняється електронними носіями інформації, художнього слова, інтернетом, аудіовізуальною продукцією. У кожного другого є iPad або iPhone,...
Хіба може зрівнятися стук клавіш з ароматом палітурки, шелестінням сторінок, особливими відчуттями, які переживаєш при читанні книги?! Але головне – певна зосередженість, серйозність, увага, які потрібні при спілкуванні з книгою, – все це спрямовує людину до сприйняття тих традиційних цінностей, які проповідує суспільство та яких вчать нас батьки з дитинства. І саме книга допомагає вирватися з круговерті постійних і невідкладних справ, зосередитися на чомусь дійсно важливому…
У Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка кажуть, що читати нині модно, бо цьогоріч майже чотири з половиною тисячі закарпатців зареєструвалися у книгозбірні. Ці слова підтверджує бібліотекар з відділу художньої літератури закладу Лідія Свиденюк: «Нас відвідує близько 50 читачів щодня, це з урахуванням того, що зараз літній період, час відпусток, а в осінньо-зимову пору зазвичай ця цифра значно збільшується. Особливою популярністю серед читачів користується класика, сучасна світова та українська література. Коло наших читачів необмежене: починаючи від студентів і закінчуючи людьми похилого віку. Останнім часом у нас спостерігається тенденція до збільшення поціновувачів літератури.
Ми цікавилися думкою молоді, чому вони надають більшу перевагу — електронній книзі чи друкованій. Близько двох третин з них зізналися, що більше люблять читати традиційну книгу «із запахом старовини». Марія Чаварга, студентка УжНУ висловилася так: «Надаю перевагу друкованим, бо люблю «відчувати» книгу. Але зараз книги коштують дорого, тому інколи все ж доводиться читати в електронному варіанті».
Сперечатися, що потрібніше — електронні чи друковані видання, безглуздо. Адже кожна людина зі своєю професією чи стилем життя сама обирає. Погодьтеся, що програміст не зможе виконувати свою роботу, маючи перед собою книгу, як і важко уявити собі священика, який читає проповідь з планшету. Резюмуємо словами одного з класиків, «текст може існувати в рукописному, електронному, друкованому вигляді, і не нам визначати найкращий агрегатний стан його існування. Але висловлюю сподівання, що паперова книга, зроблена професіоналами з любов’ю до читачів, ніколи не зникне з нашого побуту».
Юлія МАРКУЛИЧ, газета «Новини Закарпаття»
Читайте також:
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9725 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12799 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5976 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9932 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1654 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3296 0 Суспільство