1. Новини Закарпаття

Як правильно підібрати пульти для телевізора

Сьогодні практично в кожній квартирі чи будинку є телевізор, а іноді їх може бути одразу декілька. Як правило, сучасні ТБ працюють десятиліттями, не виходячи з ладу та показуючи якісну картинку. Їхнім слабким місцем найчастіше є пульт ДК. Він швидко зношується, його можна залити чаєм або іншими напоями, загубити та ін. При цьому керувати телевізором без ПДК або дуже незручно, або взагалі неможливо. Як бути у подібних ситуаціях?

Є кілька варіантів розв'язання цієї проблеми. Ви можете звернутися до сервісного центру, замовити пульт та придбати його в ньому. Але цей варіант має масу недоліків. По-перше, оригінальні ПДК коштують досить дорого. По-друге, процес займе кілька тижнів, а дивитися телевізор у цей час ви не зможете. По-третє, сервісного центру може просто не бути у вашому місті або у них не виявиться потрібної моделі. Саме тому рекомендується купувати універсальні пульти для телевізорів, які за багатьма параметрами перевершують оригінальні.

 

Переваги ПДК

Отже, розберемось з тим, чому варто вибрати універсальні моделі. Для цього є кілька вагомих причин:

  1. Простота керування. Класичні ПК мають багато кнопок, більшість з яких просто не використовуються рядовими користувачами. Універсальні простіші та компактні. Вони ідеально підходять для людей, які не хочуть розбиратися в складній техніці, а використовують телевізор лише для перегляду каналів, фільмів та ін.

  2. Легкість налаштування. Достатньо просто вивчити інструкцію, і ви все зможете зробити самостійно. Більш того, за допомогою одного пульту можна керувати різними телевізорами.

  3. Доступна вартість. Універсальні моделі відрізняються нижчою ціною у порівнянні з оригінальними, тому багато хто вибирає саме їх. А це важливе питання у наші дні.

Також до плюсів можна віднести й те, що ПДК випускаються в широкому асортименті. Ви зможете придбати саме ті моделі, які сподобаються вам за виглядом та ергономікою. У них можуть бути додаткові функції, які не підтримуються оригінальними пультами. Наприклад, голосове керування.

Зазначимо, що універсальні моделі також поділяються на декілька варіантів. Вони можуть бути програмовані або такі, що навчаються. Перший варіант передбачає, що ви встановите програму, виберете в ній назву та модель ТВ, після чого запам'ятаєте налаштування. Цей ПДК підходить людям, які розуміються на техніці. Другий варіант простіший, але він передбачає, що у вас залишився пульт та він працює. Якщо це так, то налаштування не складе особливих труднощів. Потрібно просто включити режим навчання, після чого направити на пристрій старий ПДК й натиснути на потрібну кнопку. Система зчитає сигнал та запам'ятає його.

 

Як не помилитись при виборі

Щоб підібрати дистанційне керування, яке гарантовано підійде для вашого телевізора, потрібно знати точну назву моделі. Це не просто Samsung або «Сяомі», а цифровий та літерний код. Виглядати він може таким чином — DAEWOO R-40B07, SAMSUNG BN59-01259B (HQ) та ін. Де його знайти?

По-перше, він часто нанесений на самому пульті у верхній чи нижній частині. Вивчіть його, якщо він зберігся, та знайдіть маркування. Але він може стертися, тож розшифрувати його не вийде. По-друге, назва телевізора може бути написана на задній кришці. Там розташовується спеціальна бирка, на якій вибито службову інформацію. Саме на ній ви знайдете необхідну інформацію. По-третє, можна знайти коробку, інструкцію та гарантійний талон, які постачаються з ТВ. Пам'ятайте, що їх потрібно зберігати, щоб у разі ламання скористатися своїми законними правами на ремонт чи заміну.

Ще один варіант — переглянути деталі замовлення, якщо ви купували телевізор через інтернет. Згадайте, на якому сайті оформлювалась угода (наприклад, на «Розетці», «Алло», «Комфі» та ін). Зайдіть у власний кабінет, після чого ви зможете побачити всі подробиці. Також можна просто сфотографувати старий пульт та надіслати фото менеджерам інтернет-магазину, який їх продає. Вони зможуть підібрати вироби, які підходять під вашу техніку, а також дати вам всі необхідні рекомендації з налаштування та правильної експлуатації.