1. Новини Закарпаття

Методики діагностики та лікування захворювань очей

Налічується безліч захворювань очей, які спровоковані як інфекційними збудниками, і пошкодженнями різних частин кришталика і сітківки. Такі захворювання дуже часто призводять до зниження гостроти зору, змушуючи пацієнтів займатися тривалим лікуванням, підбирати окуляри або лінзи, з метою адаптації до звичайного життя.

Особливості офтальмологічних досліджень

Щоб обрати правильне лікування, яке призведе до покращення зору, необхідна система дослідження та певна матеріально-технічна база. Йдеться про спеціальні апарати, які допоможуть визначити причину хвороби, дозволивши підібрати медикаментозні або коригувальні варіанти поліпшення гостроти зору. Для правильної діагностики та лікування необхідна професійна офтальмологічна клініка, наприклад https://glazgo.com.ua/belaia-tserkov/, в якій працюють хороші фахівці, що спеціалізуються на різних захворюваннях.

Особливості досліджень для визначення причини захворювання:

  • Значна кількість захворювань, спровокованих інфекціями, при недостатньому чи неправильному лікуванні можуть призводити до погіршення зору, або навіть його повної втрати.
  • Необхідно використовувати як апаратні дослідження, так і хімічні, бактеріологічні аналізи, для виявлення причини інфекції. У такому випадку проводяться випробування стійкості інфекції до антибіотика, та вибір правильного препарату, який буде ефективним у конкретному випадку.
  • Наприклад, кон'юнктивіт буває як вірусним, грибковим, так і бактеріальним. Вірусний кон'юнктивіт марно лікувати антибіотиками, оскільки вони не борються із вірусами. Потрібен інший підхід.

Як лікувати захворювання очей у новонароджених?

Останнім часом досить часто фіксується зниження гостроти зору новонароджених. Це вроджені патології, які можуть бути пов'язані з порушеннями внутрішньоутробного розвитку чи спадковими факторами. Вважається, що у дітей набагато простіше вилікувати деякі патології через неповний розвиток зорової системи. Однак деякі захворювання все ж таки вдається вилікувати лише оперативним шляхом, після досягнення дитиною 18 років.

Ністагм – мимовільні, коливальні рухи очима, які дуже часто пов'язують із порушеннями в корі головного мозку. Однак така недуга передається і у спадок. Вилікувати її можна за допомогою коригувальних маніпуляцій, зокрема з використанням апаратного лікування. Якщо при регулярних тренуваннях не вдається усунути патологію, проводять оперативне втручання, під час якого підрізають м'язові волокна, вирівнюючи кут зору. Найчастіше для лікування цього захворювання застосовують медичні препарати. Наприклад, вітаміни групи В, а також препарати, що стимулюють роботу головного мозку. Вважається, що комплексний підхід підвищує результати лікування, практично усуваючи коливання очей.