X
Get it on Google Play Ми створили швидкий і легкий додаток ГК для Android. Завантажте!
  1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У МІЖГІР’Ї СТРІМКО ЗРОСТАЄ ПОГОЛІВ’Я КІЗ

11:40, 12 Вересня Архів

Loading...

Останніми роками у верховинському краї явно зменшилося поголів’я корів. Зате відверто збільшилася кількість кіз. Стадо невеликих жуйних тварин на обійстях горян...

Останніми роками у верховинському краї явно зменшилося поголів’я корів. Зате відверто збільшилася кількість кіз. Стадо невеликих жуйних тварин на обійстях горян якщо не потроїлося, то подвоїлося. Утримувати кози умудряється й інтелігенція в райцентрі – Міжгір’ї, навіть ті, хто живе у багатоповерхівках.

На вулиці Голікова у селищі на кожному третьому дворогосподарстві чути мекання. Мода тримати тварин цього типу у закарпатській глибинці диктується вигодою. Селянам менше клопотів – заготовляти сіна на зиму треба мізер- не те, що корову годувати. До всього кози невибагливі — ліпше за інших тварин використовують малопродуктивні і незручні для землеробства гірські угіддя, їдять відходи та супутню продукцію рослинництва.

А найголовніше – молоко кози має цілющу силу. За споживання козячого молока у теплому виді швидко відступає найстрашніший кашель. Особливо у пригоді цей напій за туберкульозу.

У нас на господарстві три кози, — каже подружжя пенсіонерів Іван та Ганна Мушки.- Споживаючи щодня їхнє молоко, ми рідко хворіємо, добре почуваємося на старості літ. Тому не лише ми, а й наші сусіди Скринники, Щуберти, Тарахоничі, Марковичі – усі тримають кози.

Надзвичайно корисне молоко кози і підростаючому поколінню. За регулярного пиття його слабка юнь згодом стає кріпкою та навіть краще росте.
А ще хто тримає кози, той має і бринзу – супер делікатесну їжу, під час вживання котрої і пальчики облизуєш. Коза, до речі, на відмінну від вівці, видає більш урожайну норму надою. Та й м’ясо цієї худобини особливо дієтичне.

Хлів – усьому голова – не без підстав хваляться газди з Міжгірщини, які у стайнях мають жуйну худобину.

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Стрічка
Система Orphus