X
Get it on Google Play Ми створили швидкий і легкий додаток ГК для Android. Завантажте!
  1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Школа майбутнього — без оцінок, домашніх завдань та вчителів

16:25, 27 Червня Архів

Loading...

На дворі XХІ століття, і молодь живе за трохи іншими правилами, навчається в школах та університетах за новими книжками, що так чи інакше відображається на її...

Знання: 1На дворі XХІ століття, і молодь живе за трохи іншими правилами, навчається в школах та університетах за новими книжками, що так чи інакше відображається на її осучасненому баченні світу. Жити по-новому, чимось цікавитися, бути активним, займатися потрібними речами та розбиратися в мистецтві, а також об’єднуватися в гуртки за інтересами і, врешті-решт, вести здоровий спосіб життя – те, чого прагне сучасна свідома молодь.

Саме для втілення цієї мети в обласному центрі Закарпаття у 2010 році створили громадську організацію «Європейська школа». Тут діти шкільного віку не лише навчаються, але й відпочивають разом в походах, на вечірках та й на самих заняттях, які проходять у атмосфері скоріше дружньої співпраці, аніж у стосунках «вчитель – учень». Виконавчий директор Борис Чернявський (на фото), окрім власне реалізації цього проекту (ГО «Європейська школа»), відомий своєю участю і в багатьох інших, зокрема мультифестивалі «Студентська республіка», шоу-проекті «Кращий студент року», а також «Ужгородській регаті», «Міс студентство Закарпаття» та «Танці з викладачами». Проте нині ми вирішили поспілкуватися з Борисом саме про його теперішнє захоплення, якому присвячує чи не весь свій час.

Як виникла ідея створення Єврошколи?

Знання: 2— Європейська школа була створена у 2010 році. Тоді все почалося із міжнародного проекту «Європейська школа обміну досвідом», фінансованого однією з програм ЄС. Відтак за три роки ми набули всіх рис громадської організації: із власним брендбуком, документацією, членством та активною діяльністю.

Європейська школа – це школа майбутнього. Ми намагаємося крокувати в ногу з часом, світовими та європейськими тенденціями, розбудовувати в міру можливостей громадянське суспільство, впроваджуємо сучасні технології (звідси й назва). А загалом є громадською освітньою організацією європейського зразка.

Лідерів у нас багато, намагаємося виховувати ці якості і у дітей. Я – виконавчий директор, є ще правління організації та загальні збори як вищі органи управління.

Скільки людей працює нині у вашій організації?

— Офіційно – понад 30 осіб, які досягли 14-річчя, заповнили облікову картку та отримали посвідчення. Серед активу є школярі, студенти, батьки, а ще малеча від 5 років. Загалом через стіни нашого закладу пройшло вже понад 200 дітей з різних ужгородських шкіл.

Чи є критерії, за якими відбираєте учнів для навчання?

— Європейська школа – це своєрідна школа майбутнього: без оцінок, домашніх завдань та вчителів. У ній навчальний процес проходить за схемою трикутника: діти, батьки та тренери. Жодної ієрархії — діє правило звертання на «ти», оскільки ми є однією командою. Це, мабуть, одна із небагатьох неформальних шкіл, куди дітей не примушують ходити, а навпаки, вони самі спонукають батьків довірити виховання і навчання саме нам. Для вступу в школу слід заповнити резюме та пройти співбесіду. Це потрібно, перш за все, щоб дитина вміла в майбутньому залагоджувати якісь формальності. В перспективі вік тих, хто навчатиметься в Єврошколі, ми розширимо в діапазоні від 5 до 35 років, а поки що заклад працює для молоді – тих, кому від 5 до 18.

Цікаво, як проходять ваші заняття?

— Єврошкола – це не лише мовна школа, а навчальний заклад, який допомагає батькам у вихованні, професійній визначеності дітей, розвитку лідерських навиків та роботи в команді, стимулює дітей до пізнання та відкриває багато можливостей. Всі заняття в Єврошколі проходять у форматі інтерактивного тренінгу (він триває впродовж 70—75 хв.) із залученням мультимедійних технологій. Громадська організація завжди відкрита до співпраці. Ми часто запрошуємо на наші тренінги відомих та цікавих людей. Це — представники дипломатичних установ, журналісти, люди шоу-бізнесу, підприємці, посадовці тощо. До прикладу: Олексій Співак, Віталій Глагола, Денис Ман, Сергій Денисенко, Федір Шандор, Ростислав Буланов, Валентин Кузан, яких знає чимала кількість закарпатців якраз через їхні досягнення та активність.

Чи відрізняється чимось атмосфера в Єврошколі від інших класичних шкіл?

— Ми слідкуємо за бурхливим розвитком подій і реагуємо на вимоги сьогодення, тому й розробляємо програму на короткий період, щоб не застаріла. Наші студенти самостійно вибирають напрямки, за якими навчаються та розвиваються.

Знаю, ваш заклад часто організовує тематичні вечірки…

— Так, окрім навчального процесу, ми запустили потужний проект для дозвілля молоді. Ініціаторами та організаторами тут є самі студенти Єврошколи, учасники проекту «Школа суспільного виживання». Кожна тематична вечірка (а їх вже було 12) має свій стиль, тематику, декорації, якісну програму, дрес-код. Вечірки проводимо лише для учнів 8—11 класів.

А які стосунки ваша школа має з батьками з огляду на ті ж вечірки?

— Ми запровадили гарячу лінію організації. Екстрених дзвінків ще не було. Мабуть, через те, що більшість батьків телефонують нам і знають, де перебуває їхня дитина. Наші вечірки відрізняються від типових дискотек. По-перше, якісним мінімалістичним дизайном європейського зразка. По-друге, ми позиціонуємося як тематична вечірка, а не як дискотека (це лише один з елементів нашого заходу). По-третє, наші вечірки проходять виключно в рамках закону: тривалість з 17.00 по 22.00, із категоричною забороною вживати алкоголь, спрямовані проти паління, ми також забезпечені професійною охороною. У такий спосіб пропагуємо здоровий спосіб життя молоді. Саме це стане пріоритетним напрямком діяльності Єврошколи надалі.

Остання акція, яку ви провели, присвячена якраз боротьбі з алкоголізмом у дітей. Для молоді Закарпаття це дійсно актуально?

— Усе, що робить Європейська школа, має на меті пропагувати здоровий спосіб життя: рухатися, танцювати, наживо спілкуватися тощо. Ця тематика стала для нас досить актуальною, оскільки у молоді є багато шкідливих звичок, яких позбутися відразу неможливо — це тривалий процес. Звичайно, радує те, що у школярів немає залежності від алкоголю, тютюну, нецензурної лексики, а лише мода на ці речі. Але, як відомо, вона не вічна. Тому Єврошкола і взяла на себе обов’язок – зламати ці стереотипи.

Єврошкола планує розвиватися в якомусь конкретному напрямку?

— Так, ми якраз виокремили напрямки діяльності організації: освіта, міжнародна діяльність, громадська активність та загальний розвиток особистості. При навчанні робиться нахил на комунікативне вивчення іноземних мов: англійської, словацької, угорської, чеської та польської.

Анастасія НОЖКА, газета «Новини Закарпаття»

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Стрічка
Система Orphus