1. Новини Закарпаття
  2. >

"Липове" замінування: скільки державі коштує одне хибне телефонне мінування?

21.06.2019 15:36 Аналітика ВАЖЛИВО

Яке покарання чекає жартівника?

Яке покарання чекає жартівника?

У ЧОМУ СПРАВА?

В Україні почастішали випадки помилкових повідомлень про замінування будівель. Диспетчери Нацполіції отримують відомості про те, що вибухонебезпечні речовини знаходяться в будівлях вокзалів, навчальних і медичних установ, у житлових будинках.

ХТО І НАВІЩО ЦЕ РОБИТЬ?

Завідомо неправдиву інформацію про мінування можуть повідомити підлітки або молоді люди. Приїзд спецслужб для них – незвичайне видовище. Іноді такі дзвінки здійснюють школярі або студенти, щоб зірвати іспити. Наприклад, 27 і 28 травня 2019 року до поліції надійшли повідомлення про мінування двох ЗНО і чотирьох шкіл у Харкові, двох ЗНО в Житомирі, одного – в Донецьку, одного – в Маріуполі і однієї школи в Одесі.

Іноді хулігани навмисне відволікають поліцію псевдовикликами, повідомляючи про замінування аеропортів, вокзалів, лікарень та адміністративних установ. Наприклад, 5 червня 2019 року в Києві «замінували» лікарню, з якої на час проведення операції довелося евакуювати понад 700 осіб.

ХТО МАЄ ПРИЇХАТИ?

На розмінування об’єкта виїжджають фахівці кількох служб. Залежно від конкретної ситуації їх склад і кількість може варіюватися. Як правило, до групи входять інспектори патрульної поліції, Нацполіції, СБУ, медики, співробітники ГСЧС, вибухотехнічний відділ ГУНП, кінологи та газова служба.

ЧОМУ ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО?

1- Для того щоб перевірити, чи є в будинку вибухівка, співробітники екстрених служб змушені евакуювати мешканців (якщо це житловий будинок) або співробітників. Це порушує графік роботи і плани людей.

2- На час роботи спецслужб навколо «замінованого» об’єкту перекривається рух. Якщо в цьому місці проходять лінії міськелектротранспорту, то його рух тимчасово блокується, а потік автомобілів перенаправляється на інші вулиці. Через це в місті виникають пробки, а сотні водіїв вимушено змінюють свої маршрути і втрачають час.

3- Інформація про можливий вибух викликає у людей стрес, може негативно позначитися на їх самопочутті і стати причиною паніки.

4- Співробітники поліції та інших служб, які прибули на виклик, не можуть в цей час надати допомогу тим, кому вона дійсно потрібна.

СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ?

Кожна перевірка будівлі на вибухівку – це мобілізація десятків фахівців, витрата палива та експлуатація транспорту і обладнання. В Управлінні ГСЧС України в Чернігівській області EtCetera повідомили, що в середньому по Україні помилковий виклик тільки пожежно-рятувального автомобіля обходиться державі в 85 тис. гривень.

ЯК КАРАЮТЬ ЗА ПОМИЛКОВИЙ ВИКЛИК?

Завідомо неправдиве повідомлення про мінування – це кримінальний злочин. Залежно від обставин, телефонний хуліган може отримати від 2 до 8 років позбавлення волі.

ЧИ ЗНАХОДЯТЬ ПОРУШНИКІВ?

Усі дзвінки, які надходять на пульт диспетчера, записуються. За допомогою сучасної апаратури співробітники поліції проводять фоноскопічну експертизу та ідентифікують голос підозрюваного.

Ще не всі телефонні хулігани знайдені, але деякі з них вже засуджені за такі злочини. Наприклад, у червні 2018 року за завідомо неправдиве повідомлення про мінування дворічний тюремний термін отримав житель Львова.

Нагадаємо, рашіше повідомлялося про 4 "липові" замінування у Мукачеві, потім "замінували" всі медичні заклади в Ужгороді, а сьогодні "замінували" всі супермаркети міста Берегове.

Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: на війні загинув ще один захисник
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська