1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Партію прем'єра Угорщини вигнали з Європарламенту, однак Орбан налагоджує контакти з італійцями

21.03.2019 23:02 Аналітика

Угорський прем'єр, якого називають диктатором, знову посварився з Євросоюзом. Тим часом, його зв'язки з популістами в Італії напередодні виборів в Європарламент міцніють.

Угорський прем'єр, якого називають диктатором, знову посварився з Євросоюзом. Тим часом, його зв'язки з популістами в Італії напередодні виборів в Європарламент міцніють.

Членство партії прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Фідес в правоцентристській Європейській народній партії призупинили за поширення дезінформації про інститути Євросоюзу у зв'язку з мігрантською політикою Брюсселя. Конфлікт стався через білборди Фідес із главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером і мільярдером Джорджем Соросом з антиєвропейськими гаслами напередодні виборів до Європарламенту, намічених на 29 травня. Соцопитування показують, що євроскептики можуть майже вдвічі збільшити там своє представництво. Напруга у відносинах між ЄС та угорським прем'єром назріває давно. 

Орбана називають диктатором, звинувачують у порушенні прав і свобод своїх громадян, готують проти нього штрафні санкції. Корреспондент.net розповідає подробиці.   

Новий конфлікт Орбана з Брюсселем 

У лютому угорський уряд почав підготовку масивної рекламної кампанії, спрямованої проти голови Єврокомісії Жана-Клода Юнкера і американського мільярдера Джорджа Сороса, який має угорське походження. На плакатах були такі гасла:

"Вони хочуть ввести обов'язкові квоти на розселення мігрантів", "Вони хочуть послабити держави ЄС" і "Хто знає, що ще готує Брюссель?". 

13 партій, що входять до ЄНП, зажадали виключити правлячу угорську партію зі складу найбільшої політичної сили Європарламенту. Від Орбана вимагали "негайно і безповоротно покінчити з антибрюссельськими кампаніями свого уряду", вибачитися перед іншими партіями за антиєвропейські висловлювання, а також гарантувати, що Центральноєвропейський університет, який заснований і фінансується Соросом, залишиться в Будапешті. 

Прем'єр Угорщини відповів, що вважав за краще реформувати Європейську народну партію і заявив, що, можливо, Фідес сама з неї вийде. Проте 14 березня Орбан закликав європейських консерваторів не виключати його партію зі складу ЄНП, оскільки не вважає таке рішення "раціональним подоланням розбіжностей". Він також вибачився перед європейськими консерваторами, яких назвав "корисними ідіотами". 

Пізніше в Орбана заявили, що для Фідес краще залишатися в ЄНП "до тих пір, поки вона не стане повністю підтримувати прихильників міграції". 20 березня 190 членів найбільшої політичної партії Європарламенту підтримали призупинення членства Фідес.

Це означає, що Орбан не зможе брати участь в обговоренні політичного курсу ЄНП, а також висувати кандидатів на політичні посади в партії. Напередодні голосування угорський лідер заявив, що не прийме припинення члентсва і зовсім вийде з європейської партії. Орбан також говорив, що Фідес слід створити альянс із популістською партією Італії Ліга Півночі, яка перемогла на виборах у цій країні. Крім того, офіційний представник Єврокомісії Маргарітіс Схінас заявив, що уряд Орбана поширює фейкові новини про міграційну політику ЄС, засновані на "божевільній теорії змови".

Він зазначив, що Євросоюз не планує підривати прикордонну охорону окремих держав-членів ЄС і не збирається вводити гуманітарні візи для біженців.  

Вибори в Європарламент виграють популісти 

Не так давно вважалося, що Євросоюз буде лідером 21 століття. Але тепер все частіше говорять про загрозу його розпаду. ЄС зіткнувся з багатьма проблемами: протиріччя зі США, антиліберальні настрої в Центральній Європі, жорсткий Brexit, конфронтація з популістським урядом Італії, протести у Франції. 

Всі ці тенденції, ймовірно, відіб'ються на результатах виборів до Європейського парламенту в кінці травня. Будуть обрані 705 депутатів, які представляють майже 500 мільйонів європейців, що зробить ці вибори найбільшими транснаціональними виборами в історії. У виборах братимуть участь як національні партії, так і незалежні кандидати. Багато мейнстрімових партій Європи зазнавали невдачі в останні кілька років, а разом з популізмом, що набирає обертів на європейському континенті, в результаті виборів до Європейського парламенту на авансцені можуть опинитися маргінальні колись партії. 

Як свідчать соцопитування, євроскептики можуть майже вдвічі збільшити там своє представництво. Лідери їх партій координують свою політику і мають намір у квітні провести в Римі міжнародний з'їзд. Лідер партії Ліга Півночі Маттео Організатором зустрічі з передбачуваною участю представників Угорщини, Польщі, Австрії, Німеччини та інших країн стане віце-прем'єр Італії і лідер партії Ліга Півночі Маттео Сальвіні. ЗМІ пишуть, що він може висунути свою кандидатуру на пост глави Єврокомісії. Юнкер не планує йти на новий термін. Так, італійська газета Il Messaggero заявила, що Сальвіні на цьому з'їзді будуть розглядати як "лідера європейського руху націоналістичних і популістських партій". Ліга Півночі підтримує анексію Криму, виступає проти антиросійських санкції і закликає налагодити економічні відносини Євросоюзу з Росією.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська