1. Новини Закарпаття
  2. >

Золоті ями: при ремонті доріг в Україні на 1 км крадуть близько мільйона гривень

09.09.2018 14:33 Аналітика

На середній ремонт траси потрібно витратити до 18 млн гривень.

На середній ремонт траси потрібно витратити до 18 млн гривень.

В Україні в цьому році повинні відремонтувати близько 4000 км доріг (з 170 тисяч), на що виділено рекордні 47 млрд грн, заявив днями міністр інфраструктури Володимир Омелян. З яких, за його словами, до 10% (а це 4,7 млрд!) Може осісти в кишенях корупціонерів. При цьому мова йде в основному про поточний ремонт, тобто про закриванні дірок в асфальті. Причому варто такий ремонт недешево, а вже через рік-два діри треба асфальтувати знову. Чому так виходить, з'ясувала "Сегодня"

Влада

Міністр Омелян стверджує, що проводиться середній або капітальний ремонт, називаючи його найдешевшим в Україні - всього в середньому 10 млн грн на кожен кілометр, що в 10-12 разів дешевше, ніж за кордоном. У НДІ "Укрдіпродор" нам роз'яснили, ніж середній ремонт відрізняється від капітального.

"Середній або поточний ремонт рекомендовано проводити раз в 5 років. Поверх зруйнованого асфальту кладеться 5 см вирівнюючого шару і 5 см асфальтобетону. А при капремонті дорога реконструюється - раз в 10-12 років зрізається зруйнований асфальт, переробляється, додається щебінь, бітум, цемент, зверху кладеться асфальтобетон в 2-3 шари. Робота і вартість в другому випадку в рази більше".

За даними "Укравтодору", капремонт дороги 1-ї категорії обходиться мінімум в 25 млн грн, поточний - в 9-18 млн грн, в залежності від зносу траси, складності рельєфу та інфраструктури (наприклад, наявність мостів і шляхопроводів ). Транспортний експерт Олександр Кава уточнив нам, що мова йде в основному про повний загальний середній ремонт.

Крадуть

Основних причин того, що відремонтовані дороги служать недовго, дві - неякісні матеріали і крадіжки грошей.

"Згідно із законом тендер на ремонт дороги виграє організація, яка запропонує найменшу ціну, - роз'яснив нам транспортний експерт Влад Шляховий. - Але в цьому випадку часто використовуються більш дешеві, а отже - менш якісні матеріали, порушується технологія робіт: асфальт і особливо щебінь кладуть більш тонким шаром, ніж належить, працюють в дощ, щоб укластися в терміни і не платити робітникам за простій".

Також, за його словами, можна "заощадити", звузивши дорогу на 5-10 см, що допускає ДСТУ, завищити обсяги завезених матеріалів і відстань, з якого його везли. Омелян також раніше говорив, що при дорожньому будівництві розкрадається до 10% виділених коштів. Якщо мова йде конкретно про капремонт, в середньому виходить близько 1 млн грн на кожному кілометрі. З розкраданнями борються, але контроль недостатній, хоча в травні 2018 року було проведено тендер, який виграло держпідприємство "Дорожній контроль якості". Але на перевірки виділено трохи - менше 30 млн грн.

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська