1. Новини Закарпаття
  2. >

Політолог Березовець: "популізм Угорщини скоро може "дістати" і НАТО, і ЄС"

20.03.2018 23:54 Аналітика ВАЖЛИВО

Нечувані вимоги до України і популістська дружба Угорщини та Польщі можуть принести погані результати цим країнам.

Нечувані вимоги до України і популістська дружба Угорщини та Польщі можуть принести погані результати цим країнам.

Загрози Угорщини щодо блокування участі України в саміті НАТО і двосторонніх зустрічей цілком реальні. Але єдине, що може угорців "привести до тями", – це західні союзники України: Німеччина, США. Оскільки сьогодні є серйозні претензії до двох країн з боку ЄС і НАТО, в тому числі як раз до угорців і поляків, через зростаючий популізм. Про це в коментарі сайту "Сегодня" сказав політолог Тарас Березовець.

 

За словами Березовця, у Будапешта проблема не тільки з Україною на сьогоднішній день.

 

"Тому є велика ймовірність, що після того як вони в черговий раз перейшли червону риску, західні союзники можуть потурбуватися введенням санкцій вже проти самої Угорщини, враховуючи її деструктивну позицію. Але при цьому вони все одно можуть зірвати цей саміт і можуть продовжити блокувати деякий час співробітництво. Це, на жаль, реально", – зазначив Березовець.

 

За його словами, Україна намагається дипломатично знайти вихід із ситуації. Адже Україна вже заявила про те, що не збирається на догоду угорцям переглядати закон про освіту.

 

"Тим більше що Угорщина зайняла неконструктивну позицію, наприклад, ультимативну заяву міністра закордонних справ Угорщини про те, що вони проти розміщення української військової частини в Берегово. А це вже, вибачте, втручання в національний суверенітет. Це вже взагалі нечувано – такі речі заявляти", – підкреслив політолог.

 

У той же час Тарас Березовець підкреслив, що якщо Угорщина все ж реалізує свої погрози, заблокувавши діалог Україна-НАТО на саміті, то у НАТО є можливості впливу на Будапешт.

 

"Наприклад, позбавлення права голосу, призупинення членства. Вони можуть заморозити участь в парламентській асамблеї НАТО. Це – по-перше. По-друге, можуть їх позбавити права голосу, участі в раді НАТО на деякий час, якщо для цього буде підтримка інших держав. Можуть обмежити програму військового співробітництва з НАТО, проведення спільних військових навчань за участю угорських військовослужбовців і т.п.", – зазначив політолог.

 

Він уточнив, що в принципі на стороні Будапешта вже немає союзників, крім Польщі.

 

"Ось саме тому вони один одного і підтримують. Там, де намагаються ввести санкції проти поляків, угорці накладають вето. Там, де проти угорців – поляки. Тобто вони намагаються один одного підтримати. Але це може в кінцевому підсумку "дістати" впливовіші країни. Тим більше що ми бачимо все більше зростаючу роль Франції – Макрона, який хоче забрати у Меркель статус найвпливовішого політика в Євросоюзі. І Макрон з ними "грати" не буде. Макрона треба зараз "показати м'язи", показати, що він має силу, вплив. Тому йому зараз вигод про поставити їх "на місце", – резюмував Березовець.

Нагадаємо, Угорщина невдоволена планами України відновити військову базу в Берегові.

Читайте на ГК:Карколомна автотроща на трасі "Київ-Чоп": відомо, де перекрито рух
Читайте на ГК:Гуманітарна допомога для відновлення України: через митницю Закарпаття доставлено понад 236 тисяч тонн гумвантажів
Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська