1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Будапештська угода" Путіна тримається на хиткому фундаменті

29.08.2017 21:05 Аналітика

Таку думку висловив Балаш Ярабік, позаштатний науковий співробітник Carnegie Endowment for International Peace.

Таку думку висловив Балаш Ярабік, позаштатний науковий співробітник Carnegie Endowment for International Peace.

Відповідну статтю опубліковано виданням The Moscow Times, передає inopressa.

"За загальноприйнятою думкою, російсько-турецькі відносини зараз стали незвично хорошими, а прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан дивиться на путінську Росію як на джерело натхнення для свого ілліберального держави", - пише в статті, опублікованій в The Moscow Times, Балаш Ярабік, позаштатний науковий співробітник Carnegie Endowment for International Peace.

Другий за рік візит російського президента в Будапешт і почесна вчена ступінь, якої його удостоїв один з угорських університетів, підкріплюють це враження.

"Але не все те золото, що блищить", - вважає автор. "На відміну від попереднього візиту Путіна в Угорщину, який відбувся в лютому, на тлі санкцій ЄС щодо Росії, ніяких спільних прес-конференцій лідерів не заплановано. До того ж ілюзія, що це прагматичне партнерство завоювало підтримку американського президента Трампа, випарувалася - якщо взагалі існувала ", - йдеться в статті.

Як припускає Ярабік, за візитом Путіна в Угорщину в цей понеділок стоїть бажання прискорити модернізацію угорської АЕС "Пакш" і розчистити шлях для укладення довгострокового контракту на поставки газу з Росії до Угорщини.

"Складність цих угод і принцип "вертикалі влади", за яким організована керівна структура в обох країнах, вимагають частого спілкування в верхах", - пояснює автор.

Проект модернізації АЕС здійснюється повільно, а на ринку газу Будапешт енергійно торгується.

Правда, якщо Польща і Литва готові закуповувати газ дорожче, щоб знайти енергетичну незалежність від Росії, то для Будапешта ключове завдання - знизити витрати. "Те, що для домогосподарств енергія подешевшала, допомогло Орбану перемогти на виборах в 2014 році", - пояснює автор. Зі свого боку, "Газпром" зацікавлений в зберіганні свого газу в Угорщині, щоб знизити ризики від потенційної блокади його транзиту через Україну.

Тим часом угорські опозиційні партії заявляють, що на парламентських виборах в 2018 році електорат повинен вибирати: або ЄС, або Росія і Орбан. Автор вважає:

"Не так-то легко переконати угорських виборців, що необхідно вибирати одне з двох. Хоча Угорщина підтримує прагматичні зв'язки з Росією, вона як і раніше твердо вкорінена в євроатлантичному світі, угорці - одні з найпалкіших прихильників ЄС, судячи по свіжих соцопитуваннями".

Курс Будапешта на "відкритість сходу" не є чимось екстраординарним, продовжує Ярабік.

"А сповзання Угорщини в іллібералізм не надихає і не підтримувалося Путіним. Його причина - панівні позиції Орбана на місцевій політичній арені останні вісім років", - йдеться в статті.

На закінчення автор переказує думку угорського аналітика Андраша Раца:

"Це не дружба, немає ніяких спільних цінностей, які могли б стати основою довгострокового альянсу. Оскільки обопільні інтереси тримаються на хиткому фундаменті, чекайте, що сторони будуть жорстко торгуватися один з одним".

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, другий раз в цьому році російський президент Володимир Путін зустрічається з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном в Будапешті.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська