1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерти розповіли, чому Україна ще більше віддаляється від Європи

14.04.2016 09:45 Аналітика

В інтерв'ю Le Figaro фахівець з сучасної французької дипломатії Адріан Десюін аналізує еволюцію геополітичної та економічної ситуації в Україні.

В інтерв'ю Le Figaro фахівець з сучасної французької дипломатії Адріан Десюін аналізує еволюцію геополітичної та економічної ситуації в Україні.

"Виконавчий Тандем Порошенко-Яценюк розлучається після довгих місяців роздільного життя, - так прокоментував Десюін відставку українського прем'єра - .. З цією відставкою все революційний рух Майдану прокидається після похмілля Цей тандем ніколи не відрізнявся стабільністю, тому що дві людини, що сформували правлячу коаліцію, були скоріше конкурентами, ніж партнерами ".

Він зазначив, що уряд Яценюка увігнав всю Україну в антиросійську гонку, ефективність якої викликає питання: прозахідний настрій надовго відрізав Україну від її східного оточення, в той час як вона так і не інтегрувалася в середу західних сусідів. "Посеред переправи партія Майдану виявилася в ізоляції А потім дала текти.", - Констатує аналітик.

"Через два роки після відходу Віктора Януковича ми спостерігаємо справжню Березину, - вважає Десюін - Виникає дивне відчуття, ніби історія повторюється :." Помаранчева революція "закінчилася приблизно так само".

Сьогодні українська економіка виявилася поставлена ​​на коліна і тоне "повільно, але вірно", переконаний експерт, написало видання Инопресса. "Кредити, гарантовані МВФ і ЄС, відкликані. Українське банкрутство представляється практично неминучим. До економічного і військового кризи додається політичний. Революційний романтизм Майдану тепер лише далекий спогад".

На думку аналітика, можливі різні сценарії. Перший - рух маятника в проросійському напрямку, як це вже траплялося в Україні. Другий - радикалізація українських націоналістів в разі їх приходу до влади. Найбільш вірогідний сценарій - подальше існування неконтрольованої парламентської демократії до вигоди олігархів.

Європейський союз вже не в змозі розширюватися далі, навіть в НАТО це зрозуміли, констатував експерт.

"Насмішка історії в тому, що через два роки після Майдану угоду про асоціацію, через яку почалося повстання, було відкинуто референдумом в Нідерландах. Жан-Клод Юнкер і Дональд Туск таємно вмовляють Марка Рутте, щоб він не взяв до уваги це консультативний голосування і тим самим ризикнув посилити євроскептицизм голландського населення і недовіру до правлячої ліберальної коаліції ", - сказав політолог.

Таким чином, "складається враження, що європейські інститути хочуть нав'язати свою волю всупереч волі народів": "Це найкращий засіб переконати останніх мрійників, що Європа перетворилася швидше в технократичний, ніж в демократичний проект", - зазначив Десюін на закінчення.

Читайте на ГК:Омбудсмен відреагував на новий закон про мобілізацію
Читайте на ГК:Нові покарання для чоловіків: які основні зміни до законодавства про мобілізацію
Читайте на ГК:Війна дронів в Україні вийшла на новий рівень, сторони змінили тактики, — Forbes
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська