1. Новини Закарпаття
  2. >

Десять помилок президента - огляд тижневиків

09.04.2016 14:55 Аналітика ВАЖЛИВО

Офшори президента, а також помилки, яких він припустився, відносини України з Заходом – про це пишуть українські тижневики.

Офшори президента, а також помилки, яких він припустився, відносини України з Заходом – про це пишуть українські тижневики.

Офшорний Порошенко

Свій матеріал про офшорний скандал, в якому окрім інших світових лідерів фігурує і український президент, "Дзеркало тижня" починає з нагадування передвиборчих обіцянок Петра Порошенка, коли він ще був кандидатом на найвищу посаду.

"Зняти "корупційний податок" на економіку. Соціально відповідальний бізнес має платити податки до бюджету, а не хабарі окремим чиновникам. Кількість податків слід скоротити, ставки – зменшити, офшори – перекрити…" – такими були лозунги.

А що ж в реальності?

Видання з прикрістю констатує: за роки свого президентства Порошенко нічого не зробив, аби змінити ситуацію на краще – він лише "спокійно спостерігає" за недолугими економічними реформами, зокрема в податковій сфері.

Тому й не дивно, що він надав перевагу офшору – в запропонованих там зрозумілих умовах набагато легше працювати. Втім, як лідер нації, Порошенко мав проявити економічний патріотизм, вважає тижневик.

А ще "Дзеркало тижня" нагадує, що президент, у якого окрім кондитерського корпорації "Рошен" є активи ще в багатьох галузях – від аграрної до медійної, завжди суміщав бізнес-діяльність з державною службою.

"Загалом же Петро Порошенко ніколи не випускав із рук свого бізнесу, лобіюючи і просуваючи його інтереси, коли був і депутатом чотирьох скликань, і секретарем РНБО, і міністром закордонних справ, і міністром економіки. Озираючись на його кар'єру держслужбовця та політика, взагалі не зрозуміло, коли він встигав розвивати компанії і створювати офшори, не входячи в конфлікт інтересів і не порушуючи закону? Історія з неможливістю продати бізнес та передати його в траст є закономірним продовженням його попередньої діяльності", – додає видання.

Десять помилокКожен з цих десяти пунктів виглядає помилкою, а разом ці промахи стають системоюХристина Бердинських, "Новое время"

"Суміщення бізнесу з посадою президента", "заступництво бездіяльності прокуратури", "договірняки із олігархами" і ще кілька суперечливих кроків – журнал "Новое время"пропонує десять помилок, яких, на думку видання, припустився на посаді президент Петро Порошенко.

"Кожен з цих десяти пунктів виглядає помилкою, а разом ці промахи стають системою, яка губить перспективи успішного майбутнього країни, викликає недовіру з боку західних партнерів і посилює позицію популістів та противників української державності", - зазначає авторка статті Христина Бердинських.

Зокрема тижневик звинувачує пана Порошенка у співпраці з "дискредитованими хлопцями" на кшталт Олеся Довгого, критикує за "міністерство для кума" Юрія Стеця і описує невтішні наслідки "Панамагейту": "Поки президент відмовчувався з цієї теми, статті про його участь в офшорному скандалі з'явилися у впливових західних та українських виданнях, чим завдали удару по міжнародній репутації України".

Також пані Бердинських називає голову держави "єдиним європейським топ-посадовцем із власним телеканалом", який він "категорично відмовляється продавати попри очевидний конфлікт інтересів". Викликає занепокоєння у "Нового времени" й "терпимість до сумнівних справ близького оточення", зокрема соратника Ігоря Кононенка.

Невтомний Захід

Про "втому" Заходу від України говорити недоречно. Таку думку в інтерв'ю"Фокусу" висловив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, відповідаючи на запитання про очевидне невдоволення західних країн темпами змін в Україні. "Захід бачить головне – потенціал для змін є, і поки він є, Україні допомагатимуть. Зрадити Україну можуть тільки українці", - заявив він журналу.

Коментуючи "удари по іміджу" України, зокрема скандал з офшорами та критичну статтю New York Times про корупцію в державі, пан Кулеба закликав українців не вбачати у цих подіях проявів інформаційної війни, а із вдячністю сприймати критику.

"Коли наші партнери, які допомагають нам у боротьбі з зовнішнім ворогом, говорять про наші проблеми з корупцією, то це не інформаційна війна. Їхня мета – не зруйнувати нас такими заявами, а допомогти у боротьбі з внутрішнім ворогом", - коментує представник МЗС.

А от щодо конфлікту на сходу України оптимізму пан Кулеба висловив небагато. На його думку, на Донбасі найближчим часом триватиме "окопна дипломатична війна", а можливий розрив дипломатичних стосунків з Росією на цьому етапі матиме мало сенсу.

"Українсько-російські дипвідносини зведені майже до нуля, ми працюємо в нормандському форматі, в Мінській контактній групі, але іншого співробітництва фактично немає. Якщо ми повністю розірвемо відносини з Росією, хто ходитиме на суди до Карп'юка (українця Миколу Карп'юка звинувачують у вбивстві російських військовослужбовців під час чеченської війни у 1994-95 роках - Ред.) або відвідувати Савченко у СІЗО?" – риторично запитує пан Кулеба.

Огляд підготувала Служба моніторингу ВВС.

Читайте на ГК:Стане спекотніше: якою буде температура  в Україні 7 квітня
Читайте на ГК:Гороскоп на 7 квітня для всіх знаків Зодіаку: кому потрібно тримати себе в руках
Читайте на ГК:В Україні знову може подорожчати електроенергія, — Галущенко

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська