1. Новини Закарпаття
  2. >

Із ЗВТ з Європи до України прийде продовольство і авто,- експерт

04.01.2016 22:17 Аналітика

Після початку дії зони вільної торгівлі варто очікувати приходу на український ринок, насамперед, продовольчих товарів з Європи, автомобілів, а також компаній зі сфери послуг.

Після початку дії зони вільної торгівлі варто очікувати приходу на український ринок, насамперед, продовольчих товарів з Європи, автомобілів, а також компаній зі сфери послуг.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив завідувач сектору грошово-фінансової стратегії Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Молдован.

«Те, що з 1 січня були зменшені тарифні бар’єри, – це ще тільки півсправи, тому що головна проблема – це, передусім, сертифікація, регуляція, відповідність стандартам та іншим вимогам Європейського Союзу. Тому не варто чекати, що одразу після того, коли були знижені торгові бар’єри, будуть знижені ціни на імпортну продукцію. Але в цьому аспекті є дуже великий потенціал», – зазначив експерт.

Також він розповів, на яких саме галузях найбільше позначиться початок вільної торгівлі з ЄС.

«Оскільки ми маємо сусіда Польщу, для якої сільське господарство є основою економіки і яка отримує високі дотації з європейських фондів на цю галузь, то її продукція буде набагато більш конкурентоздатною, ніж, наприклад, українські аналоги. Тому, передусім, я би очікував надходження в Україну продовольчої продукції. Друге – це продукція автомобільної промисловості. На наш ринок почнуть заходити словацькі, чеські автомобілі, які будуть витісняти українську автомобільну продукцію. І по-третє – це сфера послуг. Там набагато більше розвинені аудиторські, консалтингові компанії, перевізники. Тому це третій сектор, який ввійде в Україну», – вважає Олексій Молдован.

Стосовно готовності українських виробників виходити на європейські ринки він зазначив, що український бізнес мав майже 1,5 року, щоб адаптуватися до європейських норм. Але ті підприємства, які робили перші кроки в цьому напрямку ще задовго до підписання Угоди про асоціацію, тобто за два-три роки, матимуть, звичайно, великі переваги.

«Щодо тих українських підприємств, які кинулися це робити в останню хвилю, то в них можуть бути великі проблеми, тому що виявилося, що в ЄС абсолютно нові вимоги і правила, а також – що найголовніше – доволі жорсткий рівень конкуренції. Тому, наприклад, українська високотехнологічна продукція не буде здатна конкурувати на європейських ринках і навіть не тому, що вона має гіршу якість, а виключно через протекціоністську політику Європейського Союзу», – зазначив він.

Нагадаємо, із першого січня 2016 року набув чинності економічний розділ Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що передбачає функціонування повноцінної зони вільної торгівлі. Крім цього, ще ряд нових законів набувають чинності 1 січня 2016

Читайте на ГК:Українців обкрадають новітніми картковими фокусами: Нацбанк б’є на сполох через злодіїв
Читайте на ГК:Росія спробує посилити штурмові та наступальні дії - Зеленський
Читайте на ГК:Пожежа на Закарпатті: сім’я врятувалася в останню мить (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська