1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті 3 млрд грн із обласного бюджету буде спрямовано на регіональні соціальні програми

10:24, 21 Грудня Аналітика

1 млрд.грн. держава готова віддати ОТГ для розвитку інфраструктури.

Фінансова децентралізація виявилася першим реальним кроком на шляху реформування системи влади в Україні. Запровадження змін до бюджетного і податкового законодавства вперше за довгі роки дозволило місцевому самоврядуванню повірити у власну спроможність.

Це спонукало експертів Закарпатського Офісу зустрітися із керівництвом департаменту фінансів Закарпатської ОДА - зустрілися директор департаменту Петро Лазар та його заступниця Наталія Боркулеш.

Представники департаменту розповіли експертам про те, що новий обласний бюджет сформовано за зразком цьогорічного. Значна його частина (3 млрд.грн.) буде спрямована на регіональні соціальні програми. Зауважимо, новації, які здійснюються в країні, чи не найбільше стосуються саме бюджетної сфери. Адже після так званої «бюджетної революції», здійсненої 28 грудня 2014 року, доповнення чи зміни до бюджетного кодексу приймалися більше 15 разів. Тому завдання регіонального департаменту – не лише чітко слідкувати за всіма змінами, інформувати про них, але й реагувати у роботі над головним фінансовим документом області на наступний рік.

Що ж стосується об'єднаних громад, то головною гарантією держави у їх підтримці, на думку пані Наталії є перехід цих громад на прямі міжбюджетні відносини.

«У проекті державного бюджету на наступний рік наші дві громади, які і всі, більше 150 в Україні, прописані окремим рядком. А це означає, що всі трансфери визначені окремо для цих бюджетів, і ці кошти спрямуються виключно на утримання установ цих громад. До цього кошти надавалися у цілому на район, і вже районна влада вирішувала у залежності від ресурсу,  скільки грошей  піде на заклади,  у тому числі і тих, які у наступному році будуть фінансуватися із бюджетів об’єднаних громад », - каже заступник директора департаменту фінансів.

Окрім того, у проекті бюджету передбачено 1 млрд.грн. на розвиток територіальних громад. А це – субвенція для формування інфраструктури об'єднаних громад.

Звичайно, визнають фахівці, формування бюджету – справа для кваліфікованих спеціалістів, яких, особливо у сільських громадах, навряд чи є достатньо. Проте бюджетний кодекс чітко визначає перелік видатків та надходжень, які будуть отримувати об'єднані громади. У «плюси» слід записувати 60% ПДФО та базову дотацію. При формуванні нового бюджету фінансисти громад також мають врахувати медичну та освітню субвенції. Як відомо, вони розраховуються таким чином: освітня – з розрахунку на учня, а медична – на одного жителя.

Завершили зустріч домовленістю про постійну співпрацю і надання консультативної допомоги піонерам об'єднання на Закарпатті, повідомив Офіс реформ у Закарпатській області.

Читайте на ГК:Закарпатські медики розповіли про небезпеку кору - щеплена тільки кожна третя дитина / ВІДЕО
Читайте на ГК:На Закарпатті вчасно не профінансували пільгові медикаменти / ВІДЕО
Читайте на ГК:Журналісти дізналися, чому закарпатські патрульні підписали скаргу проти свого керівника / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus