1. Новини Закарпаття
  2. >

Гендерні квоти по – закарпатськи: скільки жінок балотується до закарпатської обласної ради (ІНФОГРАФІКА)

06.10.2015 13:20 Аналітика Ексклюзив Голос Карпат

Згідно із законом "Про місцеві вибори", при формуванні списків кандидатів у депутати партії повинні включати в них не менше 30% осіб однієї статі.

Згідно із законом

Дане рішення викликало широкий дискурс громадськості, і, навіть, закінчувалося судом, як це було у випадку партії «Самопоміч» котра подала в суд на ЦВК.

В світлі цих подій, а також, знаючи регіональну специфіку політичної активності жінок в Закарпатській області, ми вирішили дослідити питання дотримання гендерних квот у виборчих списках кандидатів у депутати Закарпатської обласної ради. З 16 офіційно зареєстрованих списків кандидатів від партій, вдалося отримати інформацію лиш по 14 з них, але й цього цілком достатньо для об’єктивного висвітлення ситуації.

Всього на 64 депутатські мандати Закарпатської обласної ради претендує 644 особи серед яких тільки 191 жінка. Ці дані свідчать, що не всі партії дотримались вимог Закону «Про місцеві вибори».

Проаналізувавши який відсоток у списках партій склали жінки ми отримали наступні дані:

Повністю проігнорували гендерну квоту представники Аграрної партії, котрі висунули всього десять кандидатів і всі вони особи чоловічої статі. Як не дивно, президентська партія «Солідарність» також порушила норму закону, адже, лише 15, 3 % списку кандидатів у закарпатські обласні депутати складають жінки. На 0,8 % не дотягнув до ліміту виборчий список партії «Єдиний центр».

В той час як УКРОП та Опозиційний блок перевиконали норму, представивши у своєму списку відповідно 42,8 % та 38,4 % жінок.

Загалом «натягнуті за вуха» показники дотримання гендерного представництва у партійних списках свідчать про те, що закарпатські жінки або є малоактивними у політичній сфері, або не отримують належної можливості для політичної самореалізації.

Прокоментувала дану ситуацію одна з наймолодших жінок – кандидаток у депутати Виноградівської районної та Закарпатської обласної ради, приватний підприємець, представник партії «Опозиційний блок» Фірге Ріта Андріївна:

«Дійсно цікава ситуація, враховуючи той факт, що жінок в країні більше ніж чоловіків, тоді як балотуються на посади одиниці. Аналізуючи це на власному досвіді, можу сказати, що 5 років тому, коли я почала роботу у сфері політики, я б побоялася висунути свою кандидатуру в депутати. Проте набувши досвіду та маючи бажання щось змінити у власному краї, я вирішила, що пора рухатись вперед. Мабуть, багато жінок недооцінюють власні сили. В Закарпатті з цим особливо важко, адже наша ментальність така, нам важко сприймати жінок в політиці, а тим більш молодих. Більшість моїх конкурентів – це старші чоловіки, бізнесмени, управлінці, але це не завжди є показником якості. Головне - це прагнення покращити життя своїх виборців, і бажання розвивати себе і свій край. Безумовно ми повинні підтримувати жінок котрі борються за мандати, адже хто як не закарпатська жінка є вдалим прикладом поєднання материнства, кар’єри та громадської активності».

Слід відмітити, що поступово представництво жінок у місцевому самоврядуванні зростає, хоча у парламенті та на більш високих посадах представниці прекрасної статі опиняються не так вже й часто.

Марія Бровді для Голосу Карпат.

Читайте на ГК:На Ужгородщині було зафіксовано декілька осередків вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:Київ та Свалява готові приймати діток на особливе навчання: подробиці ініціативи
Читайте на ГК:Стрілянина на Закарпатті й представники ТЦК: подробиці інциденту (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська